"Waleriusz. Sprawa Piotra" już w sprzedaży

"Waleriusz. Sprawa Piotra" już w sprzedaży
Właśnie trafia do księgarń powieść Douglasa Jacksona Waleriusz. Sprawa Piotra. To druga część cyklu WALERIUSZ.

„Jestem zachwycony tą książką (…). Wspaniale skonstruowane postaci, płynna fabuła, wciągająca akcja – wszystko, co miał tom pierwszy, z dodatkowym elementem politycznej intrygi w przerażającym świecie Nerona (…). Douglas Jackson awansował do grona najwybitniejszych autorów powieści o starożytnym Rzymie, i bezwzględnie zasługuje na szczyty list bestsellerów”.
recenzja Historical Writers’ Association, www.thehwa.co.uk

Rok 63. Gajusz Waleriusz Werrens, po dramatycznej obronie świątyni Klaudiusza podczas powstania Budiki, zostaje przez cesarza Nerona obwołany bohaterem Rzymu. Gdy wraca z Brytanii, musi stawić czoło niebezpieczeństwom grożącym jego rodzinie i… podstawom imperium. W Rzymie aż huczy od pogłosek o nowej sekcie religijnej, wyznawcach Chrystusa, nieuznających boskości cesarza i ponoć podburzających tłumy. Neron wzywa Waleriusza, aby tym razem jako obrońca Rzymu rozbił sektę od środka i pochwycił jej przywódcę, Piotra. Jeśli mu się nie uda, życiem zapłaci zarówno on, jak i tysiące mieszkających w Rzymie Judejczyków. Gdy Waleriusz rozpoczyna poszukiwania, które zawiodą go aż na rubieże cesarstwa, odkrywa, że sukces może kosztować go niemal tyle samo co porażka…

„Mistrz w swoim gatunku, słusznie okrzyknięty jednym z najlepszych współczesnych autorów powieści historycznych”. „Daily Express”

Polecamy też część pierwszą, Waleriusz. Nieustraszony trybun.         

Douglas Jackson urodził się w 1956 r. w Jedburgh, na szkockim pograniczu, mieszka z żoną w uroczym Bridge of Allan, gdzie pisze, ogląda mecze rugby i straszy wędką ryby. Po 30 latach pracy jako dziennikarz postanowił przelać wieloletnią fascynację starożytnym Rzymem na karty powieści. Po sukcesie Kaliguli oraz Klaudiusza (kupionych przez Transworld za „sześciocyfrową sumę”) zdecydował się poświęcić zawodowo pisaniu. Ma już na koncie pięć powieści historycznych i dwa thrillery.
 

Kategorie: Literatura

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.