Tomik poezji znanego blogera, felietonisty i publicysty – Adama Kadmona

Przegląd

kapitel

Trafia w Wasze dłonie mój kolejny tomik, zdaje się, że trzeci. Serdecznie polecam tę rzecz Czytelniczej uwadze i wrażliwości, świadom okoliczności jej powstawania. Prezentowany zbiór tekstów rodził się przy okazji realizacji z dawna planowanego projektu, do którego w finale miał być odrębnie dołączony, jak to bywało u mnie dotąd. Ale się rozrósł! Musiałem KAPITEL opublikować osobno, pracując nadal nad wspomnianym projektem. Oczywiście, objawił się problem z określeniem tego co piszę i dla jakiej przyczyny. Powodu nie znam. Być może istotne znaczenie miał tu epizod – spotkanie i konwersacja z poetką Ludmiłą Janusewicz z Koszalina. Kimś istotnym na kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego.

kapitelpsychoskok

Ktoś znając moją fascynację Różewiczem i Grochowiakiem, nazwie mnie turpistą, z przedrostkiem neo lub soft. I to jest nieważne, gdy się wie, że najwyższą atencją otaczam Zbigniewa Herberta. Jasne, że poetę, oczywista, że Jego dzieło. Użyty w tytule rzeczownik KAPITEL, ma dla mnie czysto symboliczne znaczenie.

Życzę Szanownym wszystkiego najlepszego i satysfakcjonującej lektury, oby nie ostatniej.

A. Kadmon

Tomik poezji Adama Kadmona już w sprzedaży w formie drukowanej na tylkorelaks.pl oraz w wersji elektronicznej na ebooki123.pl

Polecamy również wydany wcześniej tomik poezji Adama Kadmona Holy Island. Szlaki przełajowe.

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.