Nowy thriller Marka Billinghama

Nowy thriller Marka Billinghama
Nowy thriller Marka Billinghama

Morderstwo na wakacjach

Mark Billingham to jeden z czołowych autorów powieści kryminalnych. Jego książki są pełne zwrotów akcji i trzymają w napięciu do ostatniej strony. Nowy thriller pisarza –  „Impuls śmierci” – ukaże się 19 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki). To zaskakująca historia, w której tajemnicze zaginięcie nastolatki staje się początkiem wstrząsającego śledztwa i pogoni za seryjnym zabójcą.

W Pelican Palms na Florydzie spotkały się trzy pary Brytyjczyków. Zaprzyjaźniły się, ale ostatniego dnia ich doskonałe wakacje zmieniły się w koszmar: zniknęła trzynastoletnia córka jednej z wczasowiczek kurortu. Podejrzani mogą być wszyscy z całej szóstki – każdy bowiem ma swoje mroczne tajemnice.

Po powrocie do Anglii trzy pary kontynuują znajomość, ale cień na ich przyjaźń rzuca sprawa zaginionej – a jak się wkrótce okazuje, zamordowanej – nastolatki. Kto jest kim w tej pokrętnej grze kłamstw i zwodniczego udawania? Kim jest seryjny zabójca, dla którego nieletnie dziewczynki o pewnych szczególnych cechach są czymś więcej niż tylko ofiarami?

Nad rozwiązaniem sprawy pracuje policyjna stażystka z Londynu, detektyw z wydziału zabójstw na Florydzie oraz Tom Thorne – niepokorny inspektor z niezwykłym talentem do pakowania się w najgorsze kłopoty. Czy zdążą dopaść mordercę, zanim uderzy ponownie?

O autorze:
Mark Billingham
należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat zdobywa najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne`a, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów „Sunday Timesa”, m.in. „Kokon”, „Podpalona”, „Zapomniani”, „Uprowadzony”, „Naśladowca” i „Pułapka”. Na podstawie powieści z Thorne`em nakręcono serial filmowy.

Dotychczas nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące powieści Marka Billinghama: „Tajemnica”, „Naśladowca”, „Pułapka” i „Presja”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.