Podsumowanie wizyty Kevina J. Andersona w Polsce

Podsumowanie wizyty Kevina J. Andersona w Polsce
Na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS oraz lubelskiego fandomu zrzeszonego w Cytadeli Syriusza gościł w Polsce Kelvin J. Anderson, znany w głównie z pisanych razem z Brianem Herbertem powieści ze świata „Diuny”.

Kevin J. Anderson był w tym roku gościem Falkonu, festiwalu fantastyki odbywającego się corocznie na początku listopada w Lublinie, jednego z największych tego typu konwentów w Polsce. Jako twórcę (między innymi) powieści z cyklu Gwiezdnych Wojen powitali go przede wszystkim członkowie Legionu 501, organizacji fanów, którzy towarzyszyli Autorowi w strojach postaci z filmów Star Wars.

Podczas konwentu Kevin J. Anderson wziął udział w dwóch głównych spotkaniach, poświęconych jego osobie i twórczości, z czego jedno odbyło się wyłącznie w języku angielskim, drugie z udziałem tłumacza. Oba wzbudziły wielkie zainteresowanie, podobnie jak i dwie sesje autografowe, na których można było ujrzeć nawet ludzi czekających w całymi naręczami książek. W przypadku wydawanych przez Rebis powieści z serii Diuny było to trudne do przecenienia poświęcenie.

Członkowie Legionu 501 umożliwili też Autorowi zwiedzenie wyjątkowego w swym klimacie Lublina, poznanie smaków polskich potraw oraz miejscowego piwa. Była to pierwsza wizyta Kevina J. Andersona w Polsce i można mieć nadzieję, że nie ostatnia.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.