Kryminalna seria science fiction dla młodzieży

Kryminalna seria science fiction dla młodzieży
KRYMINALNA SERIA SCIENCE FICTION DLA MŁODZIEŻY
 
 
 
Mroczne tajemnice, przerażające zbrodnie i inne zagadki kryminalne w świecie przyszłości.
„Zaginiony pocisk” – nowe śledztwa Luke’a Hardinga.
Kontynuacja książki:„Ślady. Winny niewinny”.     

Jak będzie wyglądać Anglia przyszłości? Autor Malcolm Rose tworzy wizję alternatywnego, skomputeryzowanego świata, w którym północ i południe kraju zamieniają się rolami. W kryminalnej serii ŚLADY to na północy jest centrum kulturalne i gospodarcze, na południu zaś szerzą się zbrodnie    i rozboje. Londyn i Cambridge stają się slumsami, krainą recydywistów. Stolicą Wielkiej Brytanii jest Birmingham. Administracja państwowa ściśle kontroluje każdą sferę życia obywateli, wykorzystując do tego zaawansowaną technologię.

Luke Harding – nastoletni śledczy o nieprzeciętnych zdolnościach detektywistycznych – został już przeniesiony na południe, do zdewastowanego Londynu. Tym razem ma poprowadzić dochodzenie w sprawie tajemniczego zabójstwa lekarki. Kobieta została zastrzelona, ale na miejscu zbrodni nie znaleziono pocisku, a deszcz zmył wszystkie inne ślady. Czy to przypadkowa śmierć w mieście ogarniętym chaosem? Czy może jednak starannie wybrana ofiara? Dlaczego giną niewinni ludzie? Kim jest seryjny morderca? Luke musi znaleźć odpowiedzi na te pytania, zanim w Londynie dojdzie do masakry. W dochodzeniu jak zawsze pomaga mu osobisty asystent Malk – supernowoczesny mobilny komputer wyposażony we wszelkie narzędzia do analiz kryminalistycznych.

Pierwszy tom „Winny niewinny” z serii ŚLADY został wyróżniony nagrodą Książka Roku 2006 przez Amerykańską Sekcję Stowarzyszenia Książki dla Młodych (USBBY) oraz stowarzyszenie Konsulat Książek Dziecięcych (CBC).

Bohatera serii – Luke’a Hardinga – poznajemy w chwili, gdy zdał końcowy egzamin kwalifikacyjny z kryminalistyki. Jako najmłodszy uczeń w historii szkoły zdobył uprawnienia detektywa. Ma dopiero 16 lat. Jeszcze nie zdążył uczcić tego sukcesu, a już otrzymał pierwsze zadanie. Ma poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Ofiarą jest student z jego uczelni, który zginął w dziwny sposób – został zastrzelony z łuku. Niestety, wszystkie dowody wskazują na to, że zabójcą jest… sam Luke! A to dopiero początek serii zbrodni, które wstrząsną szkolną społecznością.

Cytat z recenzji: Osadzona w realiach science fiction nowa seria kryminalna – choć adresowana do młodego odbiorcy – również dorosłemu da sporo przyjemności. „Winny niewinny” to jej pierwsza część, dla której pierwowzorem mógł być kultowy serial telewizyjny „Z archiwum X”.

Kolejny, trzeci tom: w przygotowaniu!

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.