Premiery wydawnictwa SQN

Premiery wydawnictwa SQN
Premiery wydawnictwa SQN

Wydawnictwo SQN zaprezentowało premiery do końca 2013 r. Czytelnicy będą mieli okazję poczytać biografie osobistości ze świata sportu (np. Carles Puyol, Zinedine Zidane, Antonio Conte, Philipp Lahm), muzyki (The Beatles, Cliff Burton, Bon Jovi), oraz polskiej kinematografii (Kazimierz Kaczor). Wśród zapowiedzi znalazła się również beletrystyka: nowa powieść Łukasza Orbitowskiego czy kontynuacja serii Feed. Wydawnictwo ma coś także dla fanów powieści graficznych (Noe. Za niegodziwość ludzi i okołokomiksowe opracowanie historii studia Marvel Comics). W przygotowaniu są również wznowienia: Messi. Historia chłopca, który stał się legendą, Ronaldo. Obsesja doskonałości i Banksy. Nie ma jak w domu. Każde z nich zostało odświeżone graficznie i rozszerzone o nowe rozdziały. Znajdzie się również pozycja o modzie męskiej.

SPORT

Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem
Drobna różnica to rzetelna i uczciwa autobiografia jednego z najlepszych bocznych obrońców na świecie. Zawiera odpowiedzi na wiele kluczowych pytań: Jakim oczekiwaniom musi sprostać dzisiejszy piłkarz? Co oznacza bycie pod ciągłą obserwacją publiczności? Czym tak naprawdę jest odpowiedzialność i w jaki sposób pojedynczy zawodnik może porwać całą drużynę?

Biec albo umrzeć
Książka Kiliana Jorneta przybliża czytelnikowi skyrunning, gdzie liczy się każda sekunda, a biegaczom non stop towarzyszy śmiertelne niebezpieczeństwo. Biec albo umrzeć ukazuje umysł człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. To pozycja, która zaskakuje w swojej dojrzałości i porusza skromnością sportowca.

Antonio Conte. Głowa, serce i nogi
Teraz, kiedy Juventus odzyskał piłkarską hegemonię we Włoszech i na nowo święci triumfy na najznakomitszych arenach Europy, Conte przekracza przysłowiowe granice własnej prywatności, by szczerze opowiedzieć o sobie oraz o nauczycielach, kolegach i przeciwnikach, o najpiękniejszych meczach i największych rozczarowaniach.

Carles Puyol. Kapitan o sercu w kolorze blaugrana
Prosty  chłopak z La Pobla de Segur i charyzmatyczny lider. Miłośnik imprez i dobrej zabawy, a zarazem rodzinny domator. Wielbiciel kultury Tybetu, kuchni japońskiej i… tatuaży. Jaki naprawdę jest Carles Puyol?

Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie
To testament w formie biografii, w której mieszają się epoki i wspomnienia. Oto pasjonująca opowieść, która eksploruje niezbadane strony mistrza. Oto książka ważna i poruszająca, która pozwala zrozumieć dlaczego najlepszy piłkarz swojej epoki w 110. minucie, wbrew wszelkiej logice, niszczy własne ambicje.

Messi. Historia chłopca, który stał się legendą (wyd. 2)
To najbardziej znana, wydawana w wielu krajach i tłumaczona na wiele języków biografia Messiego. Drugie wydanie książki zostało wzbogacone nowymi rozdziałami – specjalnie dla polskich czytelników.

Ronaldo. Obsesja doskonałości (wyd. 2)
To już drugie wydanie Ronaldo. Obsesja doskonałości, wzbogacone nowymi rozdziałami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników. Dla fanów CR7 – pozycja obowiązkowa.

Dream team
Ta książka to zapis fascynującej historii jednej z największych drużyn koszykarskich wszech czasów. Magic Johnson, Michael Jordan, Charles Barkley i inni – to oni tworzyli prawdziwy Dream Team.

MUZYKA

Cliff Burton. Żyć znaczy umrzeć
Biografia Burtona rzuca nowe światło na najważniejszy etap kariery największego zespołu metalowego w historii muzyki. To opowieść o geniuszu i tragedii. Opowieść, która na zawsze zapadnie ci w pamięć.

Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni
Zaczynając od pierwszych dni zespołu, a kończąc na trasie Lost Highway w 2008 roku, książka przedstawia niezwykły obraz gwiazd rocka. To także wejściówka za kulisy jednej z ulubionych grup Ameryki.

The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia
The Beatles to publikacja, która aktualizuje historię członków zespołu o informacje z ich solowych karier i życia prywatnego. Dzięki archiwaliom autora i samych Beatlesów oraz niedawno odkrytego tekstu piosenki napisanego przez George’a Harrisona książka rzuca zupełnie nowe światło na legendę.

KOMIKS

Odd Thomas. Diabelski pakt
Dean Koontz, jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy, autor kilkudziesięciu bestsellerów, prezentuje swoje najnowsze dzieło. Odd Thomas: Diabelski pakt to rzymająca w napięciu powieść graficzna o nastoletnim bohaterze z umiejętnościami nie z tego świata. Koontz przenosi nas w czasie, pozwalając poznać Odda takiego, jaki był bezpośrednio przed wydarzeniami prezentowanymi w serii książkowej.

Noe. Za niegodziwość ludzi
Darren Aronofsky, wybitny scenarzysta i reżyser kultowych filmów – Pi (1998), Requiem dla snu (2000), Źródło (2006), Zapaśnik (2008), Czarny łabędź (2010) – tym razem sięgnął po nową formę wyrazu. Powieść graficzna Noe to wzruszająca historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu – ochrony najbliższych. Na podstawie komiksu powstał film Noe: Wybrany przez Boga.

Niezwykła historia Marvel Comics
Niepo lakierowane, niedosładzane, nieautoryzowane, zakulisowe rozliczenie jednej z dominujących sił popkulturowych we współczesnej Ameryce. Sean Howe przedstawia jeden z najbardziej niezwykłych i uwielbianych popkulturowych symboli w historii Ameryki.

BELETRYSTYKA

Szczęśliwa ziemia
Łukasz Orbitowski przedstawia swoją najbardziej dojrzałą i zaskakującą powieść. Szczęśliwa ziemia to podróż po rzeczywistości spotworniałej i zarazem niebywale pociągającej. Porusza i prowokuje do dyskusji o potrzebie miłości i stałości, uzależnieniu od stanu posiadania i wszechobecnej pustki.

Czas Żniw
Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.

Przegląd Końca Świata 2: Deadline
Shaun Mason po dramatycznych wydarzeniach ostatnich miesięcy stał się wrakiem, zaledwie cieniem człowieka, jakim był kiedyś. Igranie ze śmiercią przestało być już tak zabawne, a życie straciło swój słodki, lekko zgniły, smak. Deadline to znakomita kontynuacja hitowego FEED, gdzie horror miesza się z humorem, a wszystko to opakowane jest w zgrabny thriller polityczny. 

ROZRYWKA


Kodeks bracholi dla rodziców

Trzecia już książka znanego i lubianego Barneya Stinsona („Jak poznałem Waszą matkę”). Tym razem słynny kobieciarz wprowadza w arkana bycia rodzicem. Dowiedz się jak być megamamą lub turbotatą.

FILM


Kazimierz Kaczor. Nie tylko polskie drogi

Nie role są najważniejsze lecz człowiek. A Kaczor to człowiek fascynujący, z bardzo bogatą biografią, wieloma przeżyciami, obserwacjami, doświadczeniami. Ta książka to świetna podróżą w przeszłość, a w wielu wspomnieniach Kazimierza Kaczora czytelnicy będą mogli znaleźć także odbicie własnych.

MODA

Mr Vintage. Rzeczowo o modzie męskiej.
Michał Kędziora znany jako Mr Vintage w swoim podręczniku stylu dla mężczyzn daje szereg praktycznych porad i wskazówek jak dobrze wyglądać w każdej sytuacji. Książka zawiera dużą liczbę zdjęć i ilustracji, a także bogaty zasób wiedzy o każdym elemencie  męskiej garderoby.

SZTUKA


Banksy. Nie ma jak w domu. (wyd. 2)

Drugie wydanie książki Nie ma jak w domu to wznowienie bezsprzecznego bestsellera. Tytuł został uzupełniony o nowe rozdziały, wprowadzające czytelnika w najnowszą historię kontrowersyjnego artysty.

***

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, jest publikowanie książek  „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książki.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę.

Strona www: www.wsqn.pl

Kontakt dla prasy:

Łukasz Kuśnierz
Tel: 509 600 505
lk@wsqn.pl
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.