WSiP kupuje ofertę podręczników dla szkół zawodowych od Wydawnictwa REA

WSiP kupuje ofertę podręczników dla szkół zawodowych od Wydawnictwa REA
Jak podały wczoraj wirtualnemedia.pl , Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nabyły od Wydawnictwa REA prawa do 167 publikacji z zakresu szkolnictwa zawodowego. Dzięki akwizycji oraz rozwojowi własnych publikacji do szkół zawodowych wszystkich typów, WSiP zamierza w segmencie szkolnictwa zawodowego osiągnąć do 2015 r. dodatkowy obrót na poziomie ok. 20 mln rocznie.
WSiP posiada obecnie 260 tytułów z zakresu szkolnictwa zawodowego, w tym prawie 100 opracowanych niedawno pozycji dostosowanych do nowej podstawy programowej dla 12 najbardziej popularnych zawodów. Dzięki akwizycji stał się właścicielem dodatkowych 167 tytułów do kształcenia zawodowego i zagwarantował sobie prawo zakupu kolejnych 47 pozycji Wydawnictwa REA przygotowywanych do nowej podstawy programowej.
Tytuły przejęte od Wydawnictwa REA uzupełniają ofertę w obszarach, gdzie dotychczas WSiP był nieobecne m.in. w branży górniczej, mechatronicznej oraz rolnictwie. Tym samym, w nowym roku szkolnym 2013/2014 WSiP będzie oferował publikacje do 33 zawodów z branż: gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, mechanicznej, budowlanej, fryzjersko-kosmetycznej, informatycznej, czy rachunkowej. Wraz z zakupem oferty wydawniczej, WSiP nawiązał też współpracę z zespołem autorów dotychczas tworzących podręczniki REI.
Wartości transakcji nie ujawniono.
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.