WSiP kupuje ofertę podręczników dla szkół zawodowych od Wydawnictwa REA

WSiP kupuje ofertę podręczników dla szkół zawodowych od Wydawnictwa REA
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Jak podały wczoraj wirtualnemedia.pl , Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nabyły od Wydawnictwa REA prawa do 167 publikacji z zakresu szkolnictwa zawodowego. Dzięki akwizycji oraz rozwojowi własnych publikacji do szkół zawodowych wszystkich typów, WSiP zamierza w segmencie szkolnictwa zawodowego osiągnąć do 2015 r. dodatkowy obrót na poziomie ok. 20 mln rocznie.
WSiP posiada obecnie 260 tytułów z zakresu szkolnictwa zawodowego, w tym prawie 100 opracowanych niedawno pozycji dostosowanych do nowej podstawy programowej dla 12 najbardziej popularnych zawodów. Dzięki akwizycji stał się właścicielem dodatkowych 167 tytułów do kształcenia zawodowego i zagwarantował sobie prawo zakupu kolejnych 47 pozycji Wydawnictwa REA przygotowywanych do nowej podstawy programowej.
Tytuły przejęte od Wydawnictwa REA uzupełniają ofertę w obszarach, gdzie dotychczas WSiP był nieobecne m.in. w branży górniczej, mechatronicznej oraz rolnictwie. Tym samym, w nowym roku szkolnym 2013/2014 WSiP będzie oferował publikacje do 33 zawodów z branż: gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, mechanicznej, budowlanej, fryzjersko-kosmetycznej, informatycznej, czy rachunkowej. Wraz z zakupem oferty wydawniczej, WSiP nawiązał też współpracę z zespołem autorów dotychczas tworzących podręczniki REI.
Wartości transakcji nie ujawniono.
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.