"Szpiedzy w Warszawie" już w księgarniach

"Szpiedzy w Warszawie" już w księgarniach
Alan Furst
„Szpiedzy w Warszawie”
Premiera: 9.01.2013

Przedwojenna Warszawa: świat zdrajców i patriotów, bohaterów i tchórzy.
Doskonała powieść szpiegowska w stylu i klimacie mistrzów tego gatunku.

Na podstawie powieści powstał serial telewizyjny z Davidem Tennantem i Janet Montgomery w rolach głównych.
Pierwsza wspólna produkcja TVP i BBC Worldwide.
Emisja pierwszego odcinka już 11.01.2013 w TVP 1

Szpiedzy w Warszawie to Alan Furst w najlepszym wydaniu − pełna napięcia, namiętna i zmysłowa historia miłosna, ukazana w kontraście do odgłosów nadchodzącej wojny (…) to porywająca, ekscytująca i wnikliwa opowieść o nietypowym spojrzeniu na drugą wojnę światową, widzianą oczami bohaterów, którzy od początku wiedzą, iż oni i ich rodacy będą musieli zmierzyć się z ciężarem nadchodzącego horroru: to dramatyczna opowieść najwyższej klasy i idealna dla BBC Four” − mówił podczas wiosennej konferencji w Warszawie dyrektor BBC Four Richard Klein.

Przedwojenna Warszawa staje się terenem zaciekłej rywalizacji wywiadów. Jean-François Mercier, francuski attaché wojskowy, kieruje siatką agentów, którzy zbierają dla niego informacje o przygotowaniach Niemców do wojny. Wspomagają go przy tym sojusznicy z polskiego wywiadu.

Rasowy arystokrata, pełen uroku osobistego i niepodrabialnej klasy, weteran I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, sprawnie lawiruje w świecie warszawskiej socjety i dyplomacji, gdzie aż kłębi się od międzynarodowych szpiegów – francuskich, niemieckich, polskich i radzieckich. Choć służba pochłania go bez reszty, zakochuje się w pięknej Polce, pracującej dla Ligi Narodów, i udowadnia, że potrafi walczyć nie tylko o honor i ojczyznę, lecz także o kobietę.

Pasjonująca, wartka i barwna powieść pełna malowniczych obrazów przedwojennej Europy, szykującej się do nieuchronnej wojny.

Powieść dostępna także w formie audiobooka!
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.