Galaktyka zaprasza na WPDK 2012

Galaktyka zaprasza na WPDK 2012
Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2012

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem Lwów – sacrum et profanum, Ryszardem Janem Czarnowskim, które odbędzie się 1.12.2012 r. w Galerii BWA, Witryna Lewa. Następnie autor będzie podpisywał książkę na stoisku Wydawnictwa Galaktyka, czekamy na wszystkich zainteresowanych na stoisku nr 17.

Do zobaczenia na WPDK w Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5.

RYSZARD JAN CZARNOWSKI
LWÓW – SACRUM ET PROFANUM

Cena detaliczna brutto: 49,90zł
Liczba stron: 360
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda

W przytłaczającej większości publikacji Lwów nazywany jest miastem kresowym. Nic bardziej błędnego, bowiem Lwi Gród miał w historii Polski wielkie znaczenie. Był, jest i pozostanie Wielką Bramą prowadzącą do (dawnych) Kresów Rzeczypospolitej i rzeczywiście nie sposób o Kresach mówić z pominięciem tego miasta. Jako miejsce ważne, a w niektórych dziesięcioleciach niezwykle istotne w historii kultury polskiej, Lwów wywierał wpływ zarówno na wschód, jak i na zachodnie obszary państwa. W okresie międzywojennym oddziaływanie to było wyjątkowe.

W drugiej już części cyklu autor opowiada o codzienności Lwowa. Zaprasza czytelników do wędrówki po miejscach, których często już nie ma, odwiedza ludzi, którzy przeminęli, a także przypomina fakty zapomniane z woli agresywnej propagandy uprawianej przez dziesięciolecia w PRL-u.

 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.