Wydawnictwo Księży Marianów MIC zaprasza na XIV Targi Wydawców Katolickich

Wydawnictwo Księży Marianów MIC zaprasza na XIV Targi Wydawców Katolickich
Wydawnictwo Księży Marianów MIC
serdecznie zaprasza na spotkania
organizowane w ramach XIV Targów Wydawców Katolickich:

SOBOTA, 29 marca 2008

13.00 – 15.00

  • „Dlaczego nie in vitro?” – spotkanie panelowe z udziałem Kingi Ziółkowskiej, dra n. med. z Kliniki InviMed – Europejskiego Centrum Macierzyństwa, ks. dra Artura Filipowicza SJ, specjalisty z dziedziny biopolityki z Instytutu Politologii UKSW, oraz ks. Wojciecha Skóry MIC, postulatora procesu beatyfikacyjnego bł. Stanisława Papczyńskiego. Spotkanie prowadzi redaktor Alina Petrowa Wasilewicz (TV Puls, przewodnicząca Krajowej Rady Katolików Świeckich).

o    kaplica bł. J. Matulewicza

15.00 – 16.00

  • „Naśladowanie Maryi dziś” – spotkanie panelowe na kanwie książki Rekolekcje z Maryją według doktryny św. Ludwika Grignion de Monforta oraz pierwszego polskiego wydania Pism wybranych św. Ludwika Grignion de Monforta , z udziałem Elżbiety Kowalczyk, prezydenta Komicjum Legionu Maryi, ks. Janusza Węgrzeckiego, kierownika duchowego Legionu Maryi oraz Moniki Waluś, doktora teologii . Spotkanie prowadzi redaktor Alina Petrowa Wasilewicz (TV Puls, przewodnicząca Krajowej Rady Katolików Świeckich).

o    sala dolnego kościoła
 

TARGOWE NOWOŚCI WYDAWNICTWA KSIĘŻY MARIANÓW MIC
(Targi Wydawców Katolickich 28-30 marca 2008 r.)

•    Przedziwna Matka Stworzyciela Swego. Antologia dawnej polskiej poezji maryjnej wybór i opracowanie Roman Mazurkiewicz
 
 
 
Premiera książki podczas XIV Targów Wydawców Katolickich –
zapraszamy na stoisko nr 4!
Książka niniejsza jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym tak obszerną i reprezentatywną antologią dawnej polskiej poezji maryjnej, ogarniającą spuściznę pięciu z górą stuleci – od Bogurodzicy po schyłek epoki oświecenia. Zgromadzony w niej materiał, obejmujący ponad 300 utworów, niejednokrotnie po raz pierwszy wydobytych z rękopisów i starych druków, pozwala nakreślić rozległą panoramę pobożności maryjnej naszych przodków, utrwalonej zarówno w hymnach i pieśniach kościelnych, jak i w twórczości całej plejady poetów i wierszopisów doby staropolskiej.
 
Publikacja ta, niezwykle cenna i wyjątkowa z uwagi na rzetelny dobór utworów i opracowanie dzieła, z pewnością będzie wyróżniała się na rynku wydawniczym również pod względem starannego przygotowania redakcyjnego i edytorskiego (wydanie albumowe).

Roman Mazurkiewicz doktor habilitowany, profesor Akademii Pedagogicznej w Krakowie, historyk literatury, mediewista, kierownik Katedry Literatury Staropolskiej i Oświeceniowej w Instytucie Filologii Polskiej AP.

•    Pisma wybrane św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

 
Wydanie krytyczne Pism wybranych św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, opatrzone komentarzami ks. Kazimierza Peka MIC.

 
 
 Po raz pierwszy ukazują się w języku polskim!
 
W niniejszym Wyborze pism ujęte są następujące dzieła: Miłość Mądrości Przedwiecznej – mały traktat chrystologiczny, List do Przyjaciół Krzyża – kazanie o potrzebie naśladowania Jezusa w Jego cierpieniu, Tajemnicę Maryi – rozważania o roli Maryi w Bożym dziele zbawienia, oraz najbardziej znany Czytelnikom Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – propagujący doktrynę całkowitego, bezwarunkowego oddania się i zawierzenia Maryi.

Książka ukazała się w serii ‘Mistrzowie myśli chrześcijańskiej’.

Książki towarzyszące obchodom 3. rocznicy śmierci Jana Pawła II:

•    Śmiać się i płakać z Janem Pawłem II Daniel-Ange

 
 
 
Zbiór migawek z życia Papieża Polaka. Układa się z nich fotografia człowieka, który nie był pomnikiem, lecz żywym spontanicznym świadkiem Boga, który umiał się śmiać, żartować, czynić wielkie dzieła, a kiedy przyszedł czas, cierpieć. Daniel-Ange wydobywa z życia Jana Pawła II wydarzenia proste, pokazuje jego reakcje w różnych sytuacjach i momenty przejmujące, które wstrząsnęły historią. Znaczną część książki poświęca też medytacji na temat cierpienia papieża. Na koniec oddaje głos świadkom. Czytelnik może zdać sobie sprawę z zasięgu podejmowanych działań i wpływu, jaki Jan Paweł II wywierał na cały świat.

Daniel-Ange przyjął święcenia kapłańskie w 1981 r., a w trzy lata potem założył katolicką szkołę ewangelizacji Jeunesse-Lumiere, jedną z pierwszych takich instyutcji w Europie. Autor wielu książek z dziedziny teologii i ewangelizacji, głęboko zaangażowany w dialog katolicko-prawosławny, oraz wędrowny ewangelizator znany w blisko 40 krajach świata.

•    Jan Paweł II Papież Miłosierdzia George W. Kosicki CSB

 
 
 
Publikacja opatrzona wstępem Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego

Przesłanie orędzia i kultu Bożego Miłosierdzia było sednem nauczania Jana Pawła II. Ta idea dojrzewała w nim przez dwadzieścia sześć lat pontyfikatu, choć zrodziła się dużo wcześniej, już na progu jego kapłańskiej drogi.
„Od samego początku mojej posługi Piotrowej w Rzymie – mówił Papież w 1981 r. – uważałem, że głoszenie tego orędzia to moje szczególne zadanie. Wyznaczyła mi je Opatrzność w dzisiejszej sytuacji człowieka, Kościoła i świata (…) jako moje zadanie przed Bogiem.”

Książka George’a W. Kosickiego jest ułożonym chronologicznie wyborem i krótkim omówieniem oficjalnych dokumentów Jana Pawła II, homilii wygłoszonych przez niego oraz fragmentów jego książek, w których wypowiada się na temat Bożego miłosierdzia: samej idei Bożego miłosierdzia, orędzia i kultu, a także, w których mówi o swoim osobistym doświadczeniu miłosiernej miłości Boga Ojca.

O. George W. Kosicki CSB, wieloletni współpracownik wydawnictwa Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w Stockbridge, USA. Autor wielu książek, artykułów, nagrań audio i video poświęconych orędziu miłosierdzia Bożego, chętnie zapraszany jako mówca do udziału w konferencjach i programach telewizyjnych.

 

Kategorie: Religia, Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.