Prawdziwe historie tych którzy odeszli

Prawdziwe historie tych którzy odeszli
Sukces jest machiną, która może zniszczyć
Klątwa rock and rolla. Gwiazdy, które odeszły za wcześnie

Książka autorstwa Michele Primi „Klątwa rock and rolla. Gwiazdy, które odeszły za wcześnie” ukaże się 7 listopada br. nakładem wydawnictwa G+J Książki. Autor prezentuje w niej historie 63 gwiazd, których burzliwe życie zakończyło się tragicznie u szczytu możliwości twórczych.

„Chciałbym, żeby był ktoś, kogo mógłbym poprosić o radę, przy kim nie czułbym się odmieńcem, tylko dlatego się wyżalam i próbuję opisać całą tę niepewność, jaka dręczy mnie już od około 25 lat.”  – Kurt Cobain.

Książka Michele Primi to zbiór historii o sztuce, życiu i śmierci w świecie rock&rolla. Opowieści o istnieniach przedwcześnie przerwanych, o niesamowitych spotkaniach z losem i o artystach, którzy odeszli po latach zmagań z demonami. 

Wszystkie opisane wydarzenia stanowią część trudnego do zrozumienia, lecz fascynującego stylu życia, tak charakterystycznego dla świata rock and rolla. Świata, w którym – jak napisał Kurt Cobain w pożegnalnym liście, cytując słowa Neila Younga – płonie się szybko, zamiast tlić powoli i w którym, w myśl utworu „My Generation” grupy The Who, aby zostać bohaterem, lepiej umrzeć młodo, niż się zestarzeć.

O autorze:
Michele Primi – dziennikarz. Pracuje dla magazynu „The Rolling Stone”, pisze też dla “Emergency”, “GQ Italia”, “Wired Italia” i “Riders”. Od 2007 r. tworzył programy muzyczne dla Virgin Radio i Virgin TV. W latach 2000-2006 pracował dla kanałów MTV Italia, La7, Sky oraz The Family. Od 2007 r. był korespondentem akredytowanym w Hiszpanii, a w 2011 r. został wysłany do Nowego Jorku jako korespondent “l’Unità”, “The Rolling Stone” oraz Peacereporter.net. Primi napisał trzy monografie muzyczne poświęcone zespołowi Queen, przygotował także tekst do albumu „Uno sguardo sul Burlesque” oraz dodatek do książki „Legendary rock songs”.

Dane wydawnicze:
Autor: Michele Primi, tytuł: „Klątwa rock and rolla. Gwiazdy, które odeszły za wcześnie”, wydawnictwo G+J Książki, ISBN 978-83-7778-274-3, cena detaliczna: 59,90 zł, format: 202 x 233 mm, liczba stron: 272, kategoria: biografie, oprawa twarda, data premiery: 7 listopada 2012 roku.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Swoboda, mail: magda@swobodapr.pl, tel. 692 444 289
Magda Graczyk, mail: magdagraczyk@swobodapr.pl, tel. 504 351 991

O Wydawnictwie G+J Książki
Wydawnictwo książkowe G+J istnieje od ponad dwudziestu lat. W ofercie ma ponad 600 tytułów. Rocznie wydaje ponad 300 pozycji książkowych. Są one opatrzone brandem G+J Książki i National Geographic. G+J Książki to czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, którego oferta obejmuje ponad 300 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). W 2012 r. jako jedyny wydawca, G+J Książki otrzymało aż dwie statuetki Bestseller Empiku 2011. National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.