„Cyfrowa szkoła” za 50 mln zł

„Cyfrowa szkoła” za 50 mln zł
Na pilotażowy program „Cyfrowa szkoła” w przyszłorocznym projekcie budżetu państwa na 2012 rok zostało zapisane 50 milionów złotych. Projekt budżetu rząd zaakceptował 6 grudnia.

Boni uczestniczył, wraz z minister edukacji Krystyną Szumilas, w debacie „Podręczniki 2.0. Czy cyfrowe książki i biblioteki są już warte szkolnej wyprawki”.

„Chcemy by problem był ujęty całościowo. Dlatego mówimy o e-szkole, e-nauczycielu, e-uczniu i e-podręczniku. Wszystkie te komponenty razem widziane mogą przyczynić się do prawdziwej zmiany” – zaznaczył Boni.

Pytany o szczegóły projektu minister zaznaczył, że najpierw musi być opracowany projekt pilotażu. Według niego, projekt ten powinien być opracowany do końca lutego, czyli gdy będą możliwe do uruchomienia środki z budżetu. Minister cyfryzacji zapowiedział, że pilotaż powinien być przeprowadzony między marcem, a jesienią. Pytany o szczegóły pilotażu, które są już przesądzone poinformował, że program „Cyfrowa szkoła” będzie realizowany od czwartej klasy szkoły podstawowej. 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.