Restrukturyzacja Wsz PWN

Restrukturyzacja Wsz PWN
 
Wydawnictwo Szkolne PWN rozpoczęło proces restrukturyzacji mający na celu koncentrację działalności na ofercie podręczników językowych i do przedmiotów ogólnych. Oficyna zrezygnuje z wydawania i sprzedaży literatury prawniczej dla studentów prawa oraz popularnonaukowej na rynek otwarty. Jednocześnie zlikwidowany zostanie kanał sprzedaży B2B oraz zredukowane zatrudnienie. Na nasze pytania dotyczące planowanej wielkości redukcji zatrudnienia nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Wiemy tylko, że wydawnictwo jest już w procesie zwolnień grupowych.
 
Jak się dowiedzieliśmy, restrukturyzacja wydawnictwa jest częścią przygotowań do wprowadzenia na rynek podręczników elektronicznych i platform edukacyjnych.
 
„Wydawnictwo Szkolne PWN, wychodząc na przeciw trendom w edukacji i oczekiwaniom uczniów i nauczycieli, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek podręczników elektronicznych i platform edukacyjnych. Tym niemniej jesteśmy zaniepokojeni sposobem, w jaki regulator planuje wprowadzić podręczniki elektroniczne na rynek. W ramach działań Sekcji Edukacyjnej Polskiej Izby Książki zaopiniowaliśmy projekt ustawy i z nadzieją czekamy na wkład ministerstwa cyfryzacji” – poinformowała Wirtualnego Wydawcę Katarzyna Wierzbowska (general manager goodbrand – agencji reprezentującej WSz PWN).
 
Poza inwestycjami w nowe technologie WSz PWN planuje również wejście na rynek edukacji wczesnoszkolnej. Oficyna przygotowuje już pełen komplet podręczników do nauczania zintegrowanego.
Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.