Dobre półrocze Merlin.pl

Dobre półrocze Merlin.pl
 
Merlin.pl pochwalił się bardzo dobrymi wynikami za I półrocze 2009 roku. Wynik brutto największego polskiego sklepu internetowego wzrósł o 74%, a planowany wynik na poziomie EBIDTA zostanie poprawiony o ponad 8 mln zł w całym 2009 roku. Przychody wzrosły o 11% wobec analogicznego okresu roku ubiegłego.

W 2008 r. spółka miała 95,5 mln zł przychodów wobec 83,0 mln zł rok wcześniej, ale strata netto powiększyła się do 10,1 mln zł wobec 9,8 mln zł w 2007 r. Strata była związana z inwestycjami w infrastrukturę i kosztami restrukturyzacji. Spółka nie zakłada upublicznienia.

 
Merlin.pl planuje rozwój m.in. poprzez wprowadzenie nowych form dostawy oraz płatności. Od tego roku Spółka współpracuje z siecią X-press Couriers, od września również z Ruchem, pracuje nad nową usługą InPost i wdraża nową usłegę płatności – PayByNet. 
Kategorie: Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.