Święta z kardynałem czyli Wigilijna Fannie Flagg

Święta z kardynałem czyli Wigilijna Fannie Flagg
Święta z kardynałem. Wigilijna Fannie Flagg
Premiera 7 grudnia

Amerykańska wersja opowieści wigilijnej; ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka i uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei.

Daleko na południu Alabamy, nad brzegiem meandrującej leniwie rzeki leży senne miasteczko Lost River, o którym, jak się wydaje, zapomniał czas. Po zakończonej alarmującą diagnozą wizycie u lekarza Oswald T. Campbell porzuca chłodne i wilgotne Chicago u progu zimy, by spędzić swoje – jak się domyśla – ostatnie Boże Narodzenie w sympatycznej i gościnnej mieścinie, jaką jest Lost River. Poznaje tam listonosza rozwożącego listy łodzią, sklepikarza ze złamanym sercem, oraz damy z Mistycznego Zakonu Tajnego Stowarzyszenia Królewskich Kropek, które potajemnie dokonują dobrych uczynków. Spotyka również małego ptaszka – kardynała imieniem Jack, głównego bohatera tej historii magicznych świąt Bożego Narodzenia, w czasie których wydarzą się rzeczy tak zdumiewające, że ich świadkowie nigdy ich nie zapomną. Tak jak i Ty, Czytelniku, urzeczony cudowną opowieścią, nie zapomnisz „Świąt z kardynałem”.

Powróciłam do Alabamy w tej powieści, bo tak naprawdę jest ona moim domem. Miejsce, o którym piszę, istnieje naprawdę, a ludzie, którzy tam mieszkają, są tak mili i sympatyczni, jak ci opisani w książce. To książka o uzdrawiającej mocy natury. Myślę, że bycie blisko przyrody, wody oraz ptaków, a także oglądanie zmian pór roku może odmienić spojrzenie człowieka na życie.- FannieFlagg
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.