Sztuka okazywania miłości dzieciom

Sztuka okazywania miłości dzieciom
Sztuka okazywania miłości dzieciom – jak sprawić, by dziecko czuło się kochane
 
 

Dlaczego dzieje się tak, że większość rodziców szczerze kocha swoje dzieci, a jednak ogromna ilość dzieci tego nie odczuwa? Skąd się bierze u dzieci poczucie osamotnienia, niezrozumienia?
Każde dziecko ma swój podstawowy język miłości, pewien sposób okazywania uczucia, który najsilniej do niego przemawia. Dzieci muszą czuć, że są kochane, aby stać się dojrzałymi, odpowiedzialnymi i samodzielnymi ludźmi. Miłość jest im niezbędna. Gdy dziecko ma pewność, że miłość rodziców jest głęboka i niezmienna, będzie lepiej reagować na ich prośby czy sugestie, nawet w trudnych sprawach.
Okazywanie dzieciom uczucia w ich podstawowym języku miłości wyraźnie zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzieci, a im samym daje nadzieję na prawidłowy rozwój osobowości potomstwa. Jeśli rodzice nie zaspokajają potrzeb emocjonalnych potomstwa, nieustannie napotykają problemy wychowawcze. Tylko takie dziecko, które czuje się prawdziwie kochane i otoczone opieką, może dawać z siebie to co w nim najlepsze.
Ta książka mówi o tym, jak nauczyć się podstawowego języka miłości swojego dziecka i jak stosować go na co dzień.

Książka dostępna na www.vocatio.com.pl. Zamówienia księgarskie i hurtowe można kierować na adres: handlowy@vocatio.com.pl.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.