Samo Sedno poleca: kompendium Zioła dla smaku, zdrowia i urody

Przegląd

Ponad 150 przepisów na lecznicze napary, nalewki, ziołowe dania

i naturalne kosmetyki

Zioła dla smaku, zdrowia i urody to niezbędnik dla wszystkich początkujących i doświadczonych zielarzy, a także dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o zastosowaniu popularnych roślin z łąk, lasów i pól.

W tym niezwykłym przewodniku po świecie ziół znajdą wszystko, co powinien wiedzieć zbieracz ziół: zasady zbierania, przechowywania i suszenia roślin, receptury na napary lecznicze i naturalne domowe kosmetyki, a także inspirujące przepisy na pyszne i oryginalne ziołowe dania.

Banalnie proste receptury na ręcznie robione, naturalne kosmetyki nie sprawią problemu nawet tym, którzy po raz pierwszy samodzielnie przygotowują maseczki czy kremy.

Autorka pokazuje, jak użycie pachnących ziół może odmienić klasyczne dania i uczynić je bardziej smakowitymi. Zdradza łatwe przepisy na aromatyczne, zdrowe potrawy, takie jak makaron nagietkowy, podpłomyki z jarzębiną, ziołowe masła, sosy czy przetwory. Wielbiciele gotowania na pewno znajdą tu mnóstwo inspiracji!

O autorce:

Małgorzata Kaczmarczyk – pasjonatka ziół, naturalnego lecznictwa i kosmetyki. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie uprawy i przetwarzania ziół oraz roślin alternatywnych. Autorka bloga Ziolowawyspa.pl, prowadzi warsztaty zielarskie i mydlarskie w Beskidzie Wyspowym oraz w Krakowie. Marzy, by ludzie powrócili do naturalnego sposobu dbania o zdrowie, samopoczucie i wygląd.

Cena: 44,90 zł

ISBN: 978-83-7788-813-1

Samo Sedno, Warszawa 2017

Więcej informacji: Zioła dla smaku, zdrowia i urody

 

Samo Sedno jest również na facebooku: www.facebook.com/SamoSedno

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Samo Sedno

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.