Grupa Publicat w 2010 roku

Grupa Publicat w 2010 roku
Firma rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Na początku specjalizowała się w książkach dla dzieci, stopniowo poszerzając ofertę o tytuły popularnonaukowe, poradnikowe i beletrystykę. Nazwę PUBLICAT S.A. przyjęto we wrześniu 2004 roku, w związku z planowanym dynamicznym poszerzaniem oferty. Zgodnie z założonym kierunkiem rozwoju, w tymże 2004 roku w skład grupy PUBLICAT weszło wrocławskie Wydawnictwo Dolnośląskie. W roku 2005 dołączyło do nich katowickie Wydawnictwo Książnica. Rok 2006 to wydzielenie programu książek dla dzieci i objęcie ich nazwą Papilon. W roku 2007 częścią grupy stała się warszawska Elipsa. Grupa zatrudnia 72 osoby.
 
PUBLICAT S.A jest grupą wydawniczą, publikującą książki adresowane do:

  • dorosłych czytelników (beletrystyka, poradniki, albumy)
  • młodzieży (beletrystyka, książki popularnonaukowe)
  • dzieci (klasyka, autorzy współcześni, książki edukacyjne) .

Katalog PUBLICAT S.A. obejmuje więc pełną ofertę rynkową: od książek dla dzieci przez publikacje popularnonaukowe, słowniki i encyklopedie, albumy krajoznawcze i poradniki po książki z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. 

W 2010 roku Grupa Publicat zanotowała przychody ze sprzedaży książek na poziomie 41,09 mln zł, co daje 18,8% spadek w stosunku do roku 2009.

W roku ubiegłym Grupa Publicat wydała 532 tytuły, w tym 256 nowości. Łącznie sprzedano 3 184 013 egz. książek.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.