Zamiast siedzieć na kanapie, ruszaj w świat

Zamiast siedzieć na kanapie, ruszaj w świat
Zamiast siedzieć na kanapie, ruszaj w świat!

Wydawnictwo Bezdroża podsumowuje mijający rok 2010 – o największych tegorocznych sukcesach krakowskiego wydawnictwa podróżniczego opowiadają pracownicy firmy. Najważniejsze nagrody zdobyte przez Bezdroża w tym roku to kolejny, szósty w historii Laur Konsumenta oraz główna Nagroda Magellana w kategorii przewodnik tekstowy przyznana podczas 55 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie za „Indie północne. Nepal i Goa. Orientalna mozaika”.

W 2010 roku wydawnictwo znacznie poszerzyło ofertę przewodników po krajach świata w tradycyjnej serii Bezdroża oraz ofertę kolorowej serii rekreacyjnej po najpopularniejszych wakacyjnych krajach (Grecja, Portugalia, Tunezja, Egipt) i regionach Europy i Polski (Andaluzja, Katalonia, Sycylia, Mazury, Tatry, Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz, Sudety etc.). Udanym pomysłem okazało się wprowadzenie na rynek nowej serii Przewodników-Celowników z 6. tytułami (Budapeszt, Barcelona, Paryż, Praga, Rzym, Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry). „Przewodnik jest leksykonem najważniejszych obiektów i miejsc danego miasta, zilustrowanych obok zdjęciami” – opowiada Paweł Sondej, koordynator produkcji wydawniczej. „Opisy odsyłają do map składających się na atlas miasta w skali 1:50 000. I odwrotnie – z planu miasta łatwo trafić do opisu interesującego nas zabytku, miejsca, obiektu wartego poznania. Dodatkowo tekst urozmaicają tematyczne rozkładówki, barwnie przedstawiające ciekawe dla danego miasta zagadnienia, takie jak rozrywka, place, parki i targi, historyczne i legendarne postaci, tajniki kuchni lokalnej i inne. W przyszłym roku planujemy wydanie nowych 6.tytułów w tej serii” – dodaje.

Prawdziwym bestsellerem okazała się książka podróżnicza „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata” Tomka Gorazdowskiego wydana jesienią. „Pierwszy nakład rozszedł się w 10 dni po premierze, a książka miała już dwa dodruki w tym roku!” – mówi Agnieszka Majka, kierownik Podróżniczej Księgarni Internetowej bezdroza.pl.

Pomimo ogólnych problemów na rynku książki i wciąż trwających skutków kryzysu finansowego, Bezdrożom udało się w pełni zrealizować plan wydawniczy i osiągnąć dobry wynik finansowy. „Ten rok okazał się całkiem przyzwoity od strony rentowności spółki – opowiada Tomasz Ostrowski, dyrektor wydawnictwa. „Zysk netto 500 tys. osiągnęliśmy dzięki wzrostowi przychodów (zwłaszcza z zakresu B2B) przy zastosowanych od początku roku cięciach kosztów. Na przyszły rok Wydawnictwo Bezdroża planuje dalej poszerzać ofertę: m.in. o kolejne tytuły ze świetnie przyjętej przez rynek serii Przewodniki-Celowniki oraz o pakiet e-booków”.

Powstaniu Wydawnictwa Bezdroża w 1999 roku towarzyszyło motto hiszpańskiego poety Antoniego Machado „Wędrowcze, nie ma dróg. Drogi tworzy się idąc”. Dlatego w Nowym Roku nieustannie zachęcamy do podróżowania, znajdowania swoich własnych, wymarzonych dróg i sposobów na poznawanie świata. Podróżujmy, zamiast siedzieć na kanapie… Chyba, że jest to „kanapa” motocyklowa – taka jak Tomka Gorazdowskiego, który spełnił swoje marzenie objeżdżając motocyklem świat dookoła.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.