Skanseny. Przewodnik turystyczny. Wyd. 2

Przegląd

Skanseny. Przewodnik turystyczny to doskonała propozycja dla każdego, kto kocha tradycję i sztukę ludową.

Dziś skanseny stanowią nie tylko rodzaj muzeum na świeżym powietrzu. To przede wszystkim miejsca, w których zatrzymał się czas. Dla naszych dziadków i pradziadków są żywym wspomnieniem okresu dzieciństwa. Magda i Mirek Osip-Pokrywka, autorzy Przewodnika turystycznego, z pasją i zaangażowaniem stworzyli listę najbardziej wartościowych obiektów i atrakcji.

Wśród propozycji oferowanych przez skanseny jest możliwość uczestnictwa w takich wydarzeniach jak żniwa, dożynki lub jarmark. Można dostać na nich nie tylko specjały kulinarne, przygotowane w sposób znany naszym dziadkom i pradziadkom. Kupimy tam ręcznie wykonane wyroby, stworzone przez artystów sztuki etnograficznej. Obecnie przeżywamy renesans powrotu do tradycji naszych przodków. Rodzime hafty i meble są wykorzystywane we współczesnym zdobnictwie i doceniane na całym świecie. Staropolskie potrawy cieszą się popularnością nie tylko podczas ludowych uroczystości.

We współczesnym świecie, pędzącym coraz szybciej i szybciej, warto sięgnąć po pozycję Skanseny. Przewodnik turystyczny. Dobrze jest zatrzymać się i poczuć częścią historii, którą przecież sami współtworzymy i którą musimy zachować dla następnych pokoleń.

Kategorie: Sport i Turystyka