Przewodnik rowerowy Warszawa i okolice

Przegląd

Przewodnik rowerowy Warszawa i okolice Piotra Śliwki to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników letnich wypraw rowerowych. Zawiera on aż 4 propozycje wycieczek po stolicy oraz 16 pomysłów na wypad za miasto.

Dla początkujących świetnym dodatkiem będzie jedna z map, na których autor wyszczególnił – poza dokładnym opisem i stopniem trudności – długość i średni czas potrzebny na pokonanie wybranej trasy. Jeśli lubimy poznawać okolicę, zapewne ucieszy nas lista najważniejszych miejscowych atrakcji turystycznych.

Trasy kończą się zawsze w dobrze skomunikowanych punktach, więc nie ma potrzeby obawiać się ewentualnych problemów z powrotem. Wśród szczególnie polecanych miejsc są warszawska Praga i brzeg Wisły. Dobrym pomysłem jest także historyczna wycieczka śladami powstania warszawskiego, przeprawa promem przez Wisłę, zwiedzanie Twierdzy Modlin lub odwiedziny miejsca narodzin Fryderyka Chopina – Żelazowej Woli.

A może marzy nam się odpoczynek z dala od cywilizacji i zgiełku miasta? Wtedy powinniśmy się udać do Kampinoskiego Parku Narodowym lub Lasów Chojnowskich czy Otwockich. W Przewodniku rowerowym Warszawa i okolice każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka.

Kategorie: Sport i Turystyka