Listopadowe nowości z Bukowego Lasu

Listopadowe nowości z Bukowego Lasu
„Pragnienie” i „Żona astronoma” – listopadowe nowości wydawnictwa Bukowy Las
 
    

Opowieść o tajemniczej i niebezpiecznej miłości oraz fascynująca historia żony Jana Heweliusza – to listopadowe nowości od wrocławskiego wydawnictwa Bukowy Las.

„Pragnienie“, czyli pierwsza z tych książek, będzie dostępna dla księgarzy od 10 listopada. To historia dla fanów Zmierzchu, którzy poczuli Pragnienie czegoś więcej – jak pisali amerykańscy recenzenci.

O książce
Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec Zary zniknął dawno temu, ukochany ojczym właśnie umarł, a matka odpuściła sobie rodzicielskie obowiązki. Bohaterka musi zamieszkać z babcią w sennym, zimnym miasteczku w Maine – tam ponoć nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo… tylko do czasu. W prowincjonalnym życiu Zary pojawia się tajemniczy mężczyzna, który wywołuje w dziewczynie paraliżujący strach. To król piksów – przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią – i duszę.

Pierwsza z trzech części bestsellerowej serii dla młodzieży. Tajemnice, romans, bohaterowie z różnych światów sprawiają, że to jedyny w swoim rodzaju thriller dla nastolatków. Obie powieści z cyklu, które dotychczas ukazały się w kilku krajach świata (następna to Captivate – Zniewolonie), trafiły na listy bestsellerów, w tym  „New York Timesa”.

Z kolei druga planowana na listopad nowość – „Żona astronoma“ – to pasjonująca historia żony Jana Heweliusza, powieść o astronomii i miłości na tle XVII-wiecznego Gdańska. Rok 2011 będzie rokiem słynnego astronoma, a premiera książki Bukowego Lasu wpisuje się w oficjalne obchody 400. rocznicy jego urodzin. Książka dla księgarzy dostępna będzie od 15 listopada.

Autorka o powieści:
„Elżbieta była tak wyjątkową kobietą, że nie mogłam oprzeć się pokusie, by nie podarować jej drugiego życia na stronach mojej powieści. Zasłużyła na nie dzięki wielkiej sile charakteru i niezwykłemu umysłowi, a także niepospolitej urodzie. Przerastała swoją epokę i nawet dzisiaj może być inspiracją dla wielu kobiet. Chciałam też, by znowu mogła zapomnieć się w chwilach nieokiełzanej namiętności…”

Więcej informacji na stronie: www.bukowylas.pl
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.