Wydawnictwo BIS poleca powieść „Żona Aarona” debiut młodej polskiej autorki

Przegląd

tytuł: Żona Aarona

autor: Greta Getler

wydawnictwo: BIS

oprawa: miękka

liczba stron: 320

premiera: czerwiec

 

Leo i Lea – wydawałoby się, że dobrana para, a jednak Lea nie jest w tym związku szczęśliwa. Życie wydaje jej się szare i byle jakie, mąż nie rozumie jej pragnień, szczególnie pragnienia macierzyństwa. I wtedy Lea poznaje sąsiadów – Monikę i Aarona, których życie ma wszystkie barwy, jakich jej brakuje. Chłonie ich radość, piękno, zmysłowość, zazdrości szczęścia, dwójki pięknych dzieci, udanego seksu, romantycznych kolacji, czułości, celebracji każdej chwili. Starając się do nich upodobnić, zaczyna żyć ich życiem – podgląda, śledzi, naśladuje, a jednocześnie coraz bardziej buntuje się przeciw własnej, w jej pojęciu ułomnej, egzystencji. Jej czujne oko rejestruje każdy szczegół, emocje reagują, własne małżeństwo staje się nie do zniesienia.

Ze strumienia myśli i emocji bohaterki wyłania się szczery i wyrazisty obraz młodej współczesnej kobiety zagubionej w iluzorycznych pragnieniach, nieumiejącej odnaleźć własnej tożsamości.

Akcja książki dzieje się w nowo wybudowanym osiedlu na pustyni, bohaterowie noszą hebrajskie imiona, lecz rzecz mogłaby się dziać na dowolnym polskim osiedlu w mieszkaniach o cienkich ścianach, zamieszkiwanych przez ludzi, którzy marzą o pięknym, szczęśliwym życiu i nie umieją cieszyć się własnym.

Debiut młodej polskiej prozaiczki.

Kategorie: Literatura
Tagi: BIS