Wydawnictwo Mag gościem honorowym EUROCON 2010

Wydawnictwo Mag gościem honorowym EUROCON 2010
Wydawnictwo Mag gościem honorowym EUROCON 2010

Wydawnictwo Mag jest gościem honorowym Europejskiego Konwentu Miłośników Fantastyki EUROCON 2010, który rozpoczyna się dzisiaj w Cieszynie woj.. śląskie. To najważniejszy europejski konwent miłośników fantastyki, organizowany co roku w innym kraju.

Pierwszy miał miejsce w Trieście we Włoszech w 1972 roku. Wtedy również została utworzona organizacja ESFS (European Science Fiction Society), która sprawuje pieczę nad Euroconem od początku jego istnienia.

Spotkanie z Jackiem Rodkiem, założycielem Wydawnictwa w 1993 roku, współzałożycielem miesięcznika Fantastyka odbędzie się w piątek 27 sierpnia (dziś) o godzinie 16.00 na terenie TRICONu. Jacek Rodek od czasów studenckich aktywnie działał na polu promowania literatury fantastycznej. Za swoje zasługi został odznaczony medalem Gloria Artis Zasłużony dla Kultury.

Wydawnictwo Mag wydaje współczesną literaturę fantastyczną, głównie przekłady z jęz. Angielskiego. Jest laureatem wielu nagród przyznawanych przez zarówno krytyków jak i czytelników. Wydaje powieści z pierwszych miejsc list bestsellerów oraz uznanych przez krytyków autorów bestsellerów. Strona internetowa Wydawnictwa www.mag.com.pl

Od tego czasu Eurocon odbył się w wielu miejscach, między innymi trzy razy w Polsce: w Poznaniu w 1976, w Krakowie 1991, oraz w Gdyni w 2000. Czechy były gospodarzami Euroconu w 2002 w Chocieborzu.

Eurocon 2010 jest łączonym przedsięwzięciem trzech fandomów: czeskiego, polskiego i słowackiego, jak również trzema równoległymi konwentami: Parconem, Polconem i Euroconem. W związku z tym Eurocon 2010 został nazwany Tricon..

Strona konwentu: http://tricon.info/ 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.