Lipcowe bestsellery Książnicy Polskiej

Lipcowe bestsellery Książnicy Polskiej
 TYTUŁ AUTOR
1.Bitwa pod Grunwaldem
H. Sienkiewicz
2.Szybkość zaufania
S.R. Covey
3.Drugie życie Bree Tanner
S. Meyer
4.Zielone drzwi
K. Grochola
5.Nie potrafię schudnąć
dr P. Dukan
6.Kolejne tajemnice Warmii i Mazur
T. Sowiński
7.Metoda Doktora Dukana
dr P. Dukan
8.Codzienność w Toskanii
F. Mayes
9.Arabska żona
T. Valko
10.Czas w dom zaklęty
K. Enerlich
11.Byczki w pomidorach
J. Chmielewska
12.Ostatnia noc w Twisted River
J. Irving
13.Zupa z ryby Fugu
M. Szwaja
14.I wciąż ją kocham N. Sparks
15.Zaćmienie
S. Meyer
16.Dom nad rozlewiskiem
M. Kalicińska
17.I że cię nie opuszczę…
E. Gilbert
18.Rosyjska ruletka M. Zacharski
19.Wybrana
P.C. Cast & K. Cast
20.Dziewczyna, która igrała z ogniem
S. Larsson

 

Wystarczy rzut okiem na aktualne Top 20, żeby zauważyć, że w lipcu sporo się zmieniło w czytelniczych gustach naszych klientów. Nie tylko do łask wróciły nieco zapomniane a przecież od dawna już znane i kochane przez czytelników tytuły takie jak „Dom nad rozlweiskiem” (może trochę za sprawą serialu, który od niedawna znów jest emitowany), „Zielone drzwi” Katarzyny Grocholi czy powieści pani Meyer. Tym razem „Drugie życie Bree Tanner” w towarzystwie „Zaćmienia” (może tu też X Muza maczała palce?).         
 
Pojawia się na liście bestsellerów również najnowasza książka dobrze znanego wśródy miłośników regionu Tysiąca Jezior Tomasza Sowińskiego, który po popularnych „Tajemnicach Warmii i Mazur” postanowił uchylić rąbka jeszcze kilku tajemnic, dzięki czemu wielbiciele jego książek mają okazję przeczytać „Kolejne Tajemnice Warmii i Mazur”. Jak widać, owych wielbicieli całkiem sporo, bo książka, która w zasadzie w sprzedaży jest dopiero od 3 tygodni już wskoczyła do pierwszej 10 na Top 20 Książnicy Polskiej.
 
I oczywiście Grunwald. 600-lecie. Nie da się ukryć, że „Bitwa pod Grunwaldem” składająca się z fragmentów „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza oraz wstępu Piotra Kitrasiewicza na miejscu pierwszym w rankingu sprzedaży w lipcu oraz tytuły, które nie weszły do Top 20 ale były tuż „pod kreską” jak „Krzyżacka zawierucha” Komudy czy „Serce zakonu” Roberta Borkowskiego (choć to pewnie tylko kwestia czasu, bo te tytuły są przecież od niedawna w sprzedaży) a także albumy tematyczne i opracowania wskazują na zainteresowanie literaturą związaną z polami Grunwaldu i ich historią. Ale, Grunwald już za nami, do następnej bitwy, o której wiemy z góry, że Krzyżacy polegnął, jeszcze rok, a wśród topowych tytułów też kilka całkiem ciekawych propozycji, w sam raz na letnie wieczory czy miłe chwile nad jeziorami.
 
Dla miłośników kryminału niebanalnego z odrobiną wyszukanego humoru szczególnie polecamy Chmielewską („Byczki w pomidorach”). A dla tych, którzy nie mogli się oderwać od „Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet” kolejna część serii Millenium,  „Dziewczyna, która igrała z ogniem”. To, co prawda tytuły dobrze już znane czytelnikom, ale wciąż jeszcze, jak widać, popularne. I nie ma się czemu dziwić. W końcu sprytnie uknute intrrygi i świetny warsztat literacki twórcy, to tylko niektóre z atutów tych powieści.
 
Żeby nie było jednak zbyt kryminalnie, tym,  których urzekły rozlewiska i saga Małgorzaty Kalicińskiej z pewnością spodoba się „Czas zaklęty w dom” Katarzyny Enerlich, kolejna powieść mrągowskiej pisarki. Wprowadzi w refleksyjny nastrój, zmusi do zadania trudnych pytań i sprawi, że świat wyda się nieco lepszy niż jest.
 
A tych, którzy wolą twardo stąpać po ziemi, ale nie jest im obca przygoda i dreszcz niebezpieczeństwa.z pewnością zainteresuje „Rosyjska ruletka” Mariana Zacharskiego – opowieść byłego szpiega. Wśród bestsellerów Książnicy Polskiej każdy znajdzie coś dla siebie, bop to przecież nasi czytelnicy decydują, który tytuł znajdzie się wśród tych najchętniej kupowanych.
 
Zapraszamy więc do naszych księgarń stacjonarnych oraz internetowych www.kp.ksiaznica.pl oraz www.centrumksiazki.ksiaznica.pl a także do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej www.ksiaznica.pl

    Urszula Witkowska

Kategorie: Bestsellery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.