Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl – wrzesień 2017

Przegląd

Brawurowe wkroczenie na listę bestsellerów TaniaKsiazka.pl we wrześniu serii Bracia Slater, Dominic i Bronagh i to od razu na pierwsze i drugie miejsce, to niewątpliwie wielki sukces debiutującej na polskim rynku autorki, L. A. Casey. Na listę bestsellerów księgarni wróciła dawno niewidziana Gra o tron, a bardzo dobre miejsce zajęła też debiutująca w tym miesiącu książka o Hashimoto. Jeden z tytułów utrzymał swoje miejsce sprzed miesiąca. Warto prześledzić, jak kształtowała się lista bestsellerów księgarni TaniaKsiazka.pl we wrześniu i po jakie książki najchętniej sięgali polscy czytelnicy.

Pierwsze i drugie miejsce na liście w tym miesiącu zajęły książki z serii: Bracia Slater. Debiut na liście i to od razu na tak wysokich miejscach, z pewnością zasługują na uwagę. Książki z popularnego za granicą gatunku Young Adult/New Adult Romance opowiadają o perypetiach bardzo niegrzecznych nastolatków i wybuchowej, emocjonującej relacji pomiędzy chłopakiem, który nie cofnie się przed niczym i zamkniętą w sobie i stroniącą od innych ludzi, piękną Bronagh.

W pierwszej trójce znalazła się jeszcze książka To Stephena Kinga z okładką filmową. Pojawienie się tego już dobrze znanego czytelnikom tytułu na liście bestsellerów, ma niewątpliwie związek z niedawną premierą filmu na jej podstawie. W tej książce Kinga zło przybrało postać przerażającego klauna, a do walki z nim stają nie dorośli… a dzieci. Czy uda im się pokonać strach?

Podium już za nami, teraz pora na kolejne bestsellerowe miejsca na TanioKsiążkowej liście. Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła książka: Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień Davida Lagercrantza, czyli kolejny tom z serii Millennium i drugi w dorobku tego autora. Kontynuowanie dzieł mistrza, Stiega Larssona ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników, ale Lagercrantz się nie poddaje i daje czytelnikom kolejną część niesamowitych przygód Mikaela Blomkvista i Lisabeth Salander. Piąte miejsce na liście zajęła książka o tematyce religijnej. Jezu, Ty się tym zajmij! Joanny Bątkiewicz-Brożek, to pierwsza biografia słynnego księdza, który podobno otrzymał treść bardzo skutecznej modlitwy od samego Chrystusa.

Na szóstym miejscu na liście pojawił się kolejny debiut w tym miesiącu: książka pt. Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie Izabelli Wentz. Osoby cierpiące z powodu tej choroby, bardzo długo czekały na wartościową pozycję książkową z nią związaną. Na miejscu siódmym podobnie jak w ubiegłym miesiącu książka: Błękitne sny Katarzyny Michalak, a na miejscu ósmym ponownie na liście bestsellerów: legendarna Gra o tron George’a R.R. Martina.

Książka, która przez ostatnie miesiące zajmowała najważniejsze miejsca na liście TanioKsiążkowych bestsellerów, w końcu musiała ustąpić miejsca innym tytułom. Macierewicz i jego tajemnice Tomasza Piątka, czyli książka o powiązaniach ministra MON ze światem rosyjskiej polityki, w tym miesiącu na miejscu dziewiątym.

Na miejscu 10. TanioKsiążkowej listy przebojów pojawił się szósty tom serii z Joanną Chyłką w roli głównej spod pióra znanego i cenionego na polskim rynku kryminałów, Remigiusza Mroza. Fani długo czekali na kontynuację tej serii, która zdecydowanie należy do najpopularniejszych w twórczości tego autora.

Niewątpliwie w tym miesiącu lista TanioKsiążkowych bestsellerów jest wyjątkowo różnorodna, od romansów, debiutów, kryminałów po książkę religijną i książkę o chorobie, która dotyka coraz większą liczbę osób w Polsce. Ciekawe, jakie zmiany wśród najpopularniejszych książek w ofercie księgarni przyniesie kolejny miesiąc.

Kategorie: Bestsellery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.