Grecja i Tunezja – relaks w cieniu historii i egzotyki

Grecja i Tunezja – relaks w cieniu historii i egzotyki
Grecja i Tunezja – relaks w cieniu historii i egzotyki
 
    

Kolejne tytuły z barwnej serii rekreacyjnej Wydawnictwa Bezdroża pojawiły się na rynku wydawniczym: „Grecja. Ateny i Peloponez” i „Tunezja. Skarby pustyni, gór i morza”. Są to propozycje dla ciekawych świata podróżników, którzy poszukują odpowiedzi na podstawowe pytania: Co warto zobaczyć? Gdzie poznawać uroki lokalnej kuchni? Jak odnaleźć największe atrakcje?

Przewodniki rekreacyjne to przepis na wymarzony wypoczynek zarówno weekendowy, jak i wakacyjny. Podają gotowe pomysły na to, jak zorganizować czas i cieszyć się przyjemnym relaksem. Przewodniki rekreacyjne po Grecji i Tunezji pozwolą w pełni cieszyć się słońcem i wspaniałością tych krajów także podczas zorganizowanych podróży. Są brakującym ogniwem zarówno podczas wycieczek wypełnionych wyczerpującym zwiedzaniem, jak i tych koncentrujących się wokół leżakowania i zażywania lokalnych rozrywek.

W Grecji miejsc do zwiedzania wystarczy na długie miesiące. Ruiny miast i świątyń z czasów starożytnych, malownicze twierdze oraz bizantyjskie klasztory tworzą fascynującą podróż ku źródłom cywilizacji. Masyw Olimpu, góry Pelion i Helmos to tereny idealne dla miłośników wędrówek, a tych, którym marzy się wakacyjne leniuchowanie, zapraszają setki kilometrów przepięknych plaż.

Tunezja pozwala połączyć odpoczynek na przepięknych plażach z poznawaniem egzotyki Czarnego Lądu. Majestatyczne meczety, potężne twierdze, kręte uliczki medyn i ciekawe muzea zachwycą nie tylko miłośników kultury arabskiej. Świetnie zagospodarowane kurorty zapraszają do zabawy, ruiny rzymskich i punickich miast snują opowieść o minionej świetności, a bujna przyroda nęci możliwością błogiego odpoczynku.

Te dwa przewodniki Wydawnictwa Bezdroża szczegółowo opisują najciekawsze miejsca i regiony krajów, podpowiadając jednocześnie, jak zaplanować podróż, na które atrakcje warto się skusić i gdzie spróbować oryginalnej, lokalnej kuchni. Doradzają, jak zaplanować podróż oraz gdzie odpocząć. Opisy krajoznawcze uzupełniają zdjęcia i poglądowe mapy, a całość zamykają słowniczki: polsko-grecki i polsko-arabski.

W 2010 r. w serii Przewodników Rekreacyjnych ukazały się publikacje po Katalonii, Andaluzji, Sycylii, Portugalii, Słowacji, Chorwacji, Egipcie, Tatrach, Sudetach oraz Mazurach i Warmii.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.