Wydawnictwo Harlequin w 2009 roku

Wydawnictwo Harlequin w 2009 roku
Wydawnictwo Arlekin Sp z o.o. i cała grupa Harlequin Enterprises należy do kanadyjskiego medialnego koncernu Torstar , który prowadzi działalność wydawniczą na rynku literatury kobiecej (Harlequin, MIRA Books), na rynku prasowym (dziennik Toronto Star i inne tytuły wydawane na rynku kanadyjskim) i na rynku wydawnictw edukacyjnych (CSEP-Childrens’ Supplememtary Educational Products). Książki Harlequina są obecne na rynkach w 39 krajach.

Firma Harlequin Enterprises Sp z o.o. powstała w Polsce w październiku 1991 r. i od razu stała się zdecydowanym liderem na rynku nie tylko wydawnictw dla kobiet, ale rynku książki w ogóle.

 
 
 
W 2009 roku Wydawnictwo Harlequin zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie około 16,9 mln zł*, co daje szacunkowy spadek w granicach 23% w stosunku do roku 2008.
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 338 tytułów, w tym 296 nowości. Łącznie sprzedano 1 307 834 egz. książek. Średnia cena książki ukształtowała się na poziomie 12,93 zł. Najlepiej sprzedającym się tytułem ubiegłego roku był „Żona dyplomaty”Pam Jenoff .

* Dane szacunkowe Wirtualnego Wydawcy

 
Kategorie: Literatura, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.