"Okup drapieżców" Emily Diamand

"Okup drapieżców" Emily Diamand
Okup drapieżców Emily Diamand

Pierwsza nagroda w pierwszym konkursie The Times na powieść fantasy!

Zatopiona Anglia 2216 roku… Londyn to miasto biedaków z Dziesięciu Ostatnich Hrabstw Anglii ocalałych po Upadku, spowodowanym katastrofą klimatyczną i zamieszkami. Mocarstwem jest Większa Szkocja. Ludzie żyją bez zdobyczy technologii i komputerów. Walczą o przetrwanie, mając przeciw sobie nie tylko żywioły, lecz także drapieżców rabujących osady rybackie. Gdy zostaje porwana córka premiera, na pomoc dziewczynce wyrusza Lilly Melkun, właścicielka niezwykłego kota morskiego. W przebraniu chłopca udaje się w samotny rejs, aby za magiczny klejnot wykupić z rąk drapieżców siedmioletnią Alexandrę.

Czy Lilly z ubogiej wioski rybackiej i Zeph, syn wodza drapieżców, zdołają wstrzymać dramatyczny bieg wydarzeń? Czy dwojgu trzynastolatkom wychowanym we wzajemnej wrogości uda się wspólnie przeciwstawić światu dorosłych, pełnemu zdrad i oszustw?

Okup drapieżców
to niezwykła opowieść na dwa głosy: Lilly i Zepha. Pełna zaskakujących zwrotów akcji, chwilami mrożąca krew w żyłach, to znów rozśmieszająca do łez. Trzymająca nieustannie w napięciu. Wzruszająca, dowcipna i pełna barwnych opisów przedstawianego świata.

Z recenzji Doroty Koman: Nic więc dziwnego, że „Okup drapieżców” wygrał z dwoma tysiącami innych powieści zgłoszonych na konkurs „The Times” / Chicken House Writing Competition 2008, a jego autorka z dnia na dzień z debiutantki stała się gwiazdą literatury dla młodzieży. Zaangażowana w działalność Friends of the Earth, Emily Diamand napisała świetną książkę o tym, co dla niej najważniejsze: o Ziemi, którą tak łatwo zniszczyć, i o nas, którzy – niezależnie od okoliczności – zawsze powinniśmy stać po stronie dobra.

Prawa autorskie do tytułu zostały sprzedane do blisko 20 krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Japonii, Holandii, Szwecji i innych. Liczba sprzedanych do tej pory egzemplarzy powieści sięgnęła 700 tysięcy.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.