Laur Konsumenta i Nagrody Magellana dla Bezdroży

Laur Konsumenta i Nagrody Magellana dla Bezdroży
Laur Konsumenta i Nagrody Magellana dla Bezdroży
 
   

Wydawnictwo Bezdroża po raz kolejny otrzymało nagrody podkreślające jakość publikacji turystycznych wydawanych nakładem krakowskiej oficyny. Szósty już w historii Laur Konsumenta i główna nagroda w konkursie Magellana za przewodnik tekstowy, a także wyróżnienie w kategorii przewodnik ilustrowany to uhonorowanie wysiłków wkładanych w utrzymywanie nieustannego wysokiego poziomu przewodników zarówno pod względem merytorycznym, jak i informacyjnym.

Laur Konsumenta to największy program konsumencki w kraju, który wyłania co roku produkty i marki najwyższej jakości. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie badań polskich konsumentów. Sami klienci dokonują wyboru najwyżej cenionych produktów i oddają głos na ulubioną markę. Laur Konsumenta 2010, szósty już w historii wydawnictwa, świadczy więc o ciągłym zainteresowaniu i uznaniu przewodników Bezdroży w oczach Polaków.

Wręczenie Nagród Magellana odbyło się podczas 55 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Bezdroża otrzymały pierwszą Nagrodę Magellana w kategorii przewodnik tekstowy za publikację „Indie północne. Nepal i Goa. Orientalna mozaika” autorstwa Joanny Felicji Bilskiej, Emilii Kubik, Rafała Kubika i Justyny Sromek. Przewodnik po Indiach, napisany przez polskich autorów, opisujący szczegółowo na ponad 1000 stronach specyfikę północnej części kraju, przybliżający podstawowe wiadomości o społeczeństwie i kulturze, a także wyróżniający się bogatą bazą aktualnych i zweryfikowanych informacji praktycznych, jest niewątpliwie ewenementem na turystycznym rynku książki. W kategorii przewodnik ilustrowany wyróżniono publikację „Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera. Baleary – archipelag marzeń” autorstwa Dominiki Zaręby. Organizatorem konkursu był „Magazyn Literacki Książki”, a wydarzeniu wręczenia nagród towarzyszyła debata dotycząca sytuacji na rynku książki turystycznej w bieżącym roku.

Piotr Stolarczyk, specjalista ds. marketingu Wydawnictwa Bezdroża, podkreśla: „Kolejne nagrody są dla nas niezwykle ważne i pokazują niezmienną, wysoką jakość wydawanych przewodników. Uznanie naszych publikacji zarówno przez konsumentów, jak i przez Magazyn Literacki Książki sygnalizuje, że warto podróżować z Bezdrożami. A podróżom tym sprzyja poszerzana z roku na rok o nowe destynacje oferta wydawnicza” – dodaje.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.