Wydawnictwo Święty Wojciech w 2009 roku

Wydawnictwo Święty Wojciech w 2009 roku
Wydawnictwo Święty Wojciech (Drukarnia i Księgarnia Św. Wojciecha Sp. z o.o.) działa od 1895 roku. Wydaje Pismo Święte, modlitewniki, książki o wierze i duchowości, słowniki, poradniki, albumy, książki dla dzieci i młodzieży, podręczniki do nauki religii, pomoce dydaktyczne, materiały do katechezy parafialnej.

W 2009 roku Wydawnictwo Święty Wojciech wydało 120 tytułów, w tym 70 nowości; łącznie sprzedano 876.070 egzemplarzy książek.
Nastąpił znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży tytułów książkowych: o 15,6 % w stosunku do roku poprzedniego. Osiągnęły one 11,65 mln zł, co sytuuje Wydawnictwo Święty Wojciech w czołówce wydawców katolickich (po SIW Znak, obok Wydawnictwa WAM i Białego Kruka).

Do najważniejszych wydarzeń 2009 roku wydawnictwo zalicza:
·    nagrodę dla płyty „Pro Life” – chrześcijańska płyta roku 2009 w konkursie sklepu „Chrześcijańskie Granie”
·    nagrodę dla książki „Przewodnik dla rodzin” Jana Pawła II w konkursie na Najlepszą książkę na jesienno-zimowe wieczory w kategorii dla rodziców przyznana przez wortal Granice.pl.
·    nagrodę dla książki „Śledztwo w sprawie króla smalcu” Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak w konkursie na Najlepszą książkę historyczną w kategorii „historia niebanalna” przyznana przez wortal Granice.pl.
·    wyróżnienie dla Wydawnictwa Święty Wojciech za album „Fara” Piotra Skórnickiego i Dainy Kolbuszewskiej, przyznane podczas trwania XIII Dni Książki Naukowej w Poznaniu.
·    nagrodę im. K. Iłłakowiczówny dla „Białej Książki” Bianki Rolando.
·    współorganizację imprezy „Bądź W drodze do Emaus ze Świętym Wojciechem!” – spotkanie z mediami, autorami, dobrą książką (wrzesień, 2009). Jest przewidziana cykliczna organizacja w/w imprezy.
·    stały mecenat nad spotkaniami Verba Sacra.
·    wystawę grafik Grzegorza Bednarskiego (ilustracje do „Apokalipsy”) w Galerii Środowisk Twórczych w Bielskim Centrum Kultury i w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2009 roku były:
·    Pismo Święte (Biblia Poznańska)
·    Myśli na każdy dzień
·    Małe  patyki i patyczki
·    Zeszyt w kratkę
·    Dobro jest, kiedy je czynisz
·    Pieśń o Bernadetcie
·    Pierwsza Komunia z białą kokardą
·    Ciche życie proboszcza z Ars

Na szczególną uwagę zasługuje rozwój w 2009 kilku nowatorskich projektów wydawniczych, w tym serii ekumenicznej „Wyobraźnia Dialogu”, serii poradników pedagogicznych „Rady dla Rodziców i Wychowawców” oraz działu książek dla dzieci.

Kategorie: Religia, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.