Ostra rywalizacja o targi ksiązki w Warszawie

Ostra rywalizacja o targi ksiązki w Warszawie
 
W dniach 13 – 16 maja w Pałacu Kultury i Nauki zadebiutują 1. Warszawskie Targi Książki organizowane przez firmę Murator Expo. Tydzień później w tym samym miejscu po raz 55 odbędą się Międzynarodowe Targi Książki, tradycyjnie organizowane przez Ars Polonę. Rynek jest zgodny, że nie ma miejsca na dwie tego typu imprezy w tym samym miejscu i czasie. W związku z tym trwa ostra rywalizacja między organizatorami.
 
Udział w 55 Międzynarodowych Targach Książki potwierdziło już ponad 200 wydawców z 30 krajów, w tym około 150 z Polski – podał na czwartkowej konferencji prasowej Grzegorz Gudzowski z Ars Polony. Z kolei konkurencyjne Warszawskie Targi Książki mają już potwierdzenie od 150 wydawców z Polski i 30 z zagranicy – powiedziała PAP Teresa Wieczorek z Muratora. Zanosi się bardzo udany debiut.

Przypomnijmy, że inicjatywa powołania nowej, konkurencyjnej wobec MTK imprezy, wyszła od strony samych wydawców. 9 marca powołali oni wraz ze specjalizującą się w organizowaniu targów firmą Murator Expo spółkę Targi Książki, w której 40 proc. udziałów należy do Muratora, a 60 proc. do wydawców. Taka formuła da wydawcom prawo zatwierdzania budżetu, strategii marketingowej i cenników. W grupie kilkunastu wydawnictw deklarujących chęć współpracy z Muratorem są m.in. Wydawnictwa PWN, Prószyński i s-ka, Jacek Olesiejuk, Platon, PWN, Bellona, Muza, Świat Książki, Wydawnictwo Literackie, Zysk, Bosz.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.