Wielki alpinistyczny świat w Krakowie

Wielki alpinistyczny świat w Krakowie
Wielki alpinistyczny świat w Krakowie – 7. Krakowski Festiwal Górski
 
 

4-6 grudnia 2009 r. odbędzie się 7. Krakowski Festiwal Górski KFG (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27). W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy i świetni fotograficy. W programie filmy, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe, muzyka etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielościanowych i sportowych. Tegorocznymi gwiazdami zaproszonymi na festiwal są: Amerykanin Tommy Caldwell – żywa legenda klasycznej wspinaczki
wielkościanowej, Bask Patxi Usobiaga – jeden z najlepszych wspinaczy sportowych świata oraz Rafał Sławiński – mieszkający od lat w Ameryce, czołowy wspinacz alpejski i lodowy. Mocnym polskim akcentem będzie również spotkanie z naszą najlepszą himalaistką Kingą Baranowską.

Piotr Morawski to postać, która nieodłącznie była związana z krakowskim festiwalem, niestety dramatyczne wydarzenia na Dhaulagiri spowodowały, że odszedł jeden z najwybitniejszych himalaistów naszych czasów. O ostatniej wspinaczce Piotra Morawskiego oraz o swojej osobistej podróży do Nepalu opowie w piątkowy wieczór Olga Morawska.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2009.
Po raz kolejny w konkursie polskiego filmu zobaczymy kilkanaście najlepszych obrazów o tematyce górskiej polskiego autorstwa.

Już tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej.

Krakowski Festiwal Górski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Swoje warsztaty, prowadzone przez profesjonalistów, będą również mieli miłośnicy fotografii cyfrowej.

Nie zabraknie również emocji sportowych. W czasie tegorocznego Festiwalu rozegrane zostaną Finały Pucharu Polski w Boulderingu.

Ważnym elementem VII KFG będzie Kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej.

Organizatorzy: Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda, Wspinanie.pl, Góry, Ravenoutdoor

Partnerzy główni: Uniwersytet Ekonomiczny, Społeczna Agencja PR, Klub Wysokogórski Kraków

Wydawnictwo Bezdroża jest jednym z partnerów Krakowskiego Festiwalu Górskiego – m.in. jako fundator książek w serii „Przewodniki z górskiej półki” na konkursy dla uczestników.

Więcej informacji oraz szczegółowy program KFG dostępny jest na stronie internetowej: www.kfg.pl.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.