Poziomy zamówień są wciąż niższe niż w 2008 r.

Poziomy zamówień są wciąż niższe niż w 2008 r.
 
Giełdowe wydawnictwo, które informowało o spadku zamówień ze strony sieci handlowych, liczy na poprawę sytuacji w drugim półroczu.
 
Prezes wydawnictwa Muza – Pan Marcin Garliński – wypowiada się na temat bieżącej kondycji spółki w serwisie parkiet.com.
 
„– Poziomy zamówień są wciąż niższe niż w 2008 r., mimo że popyt rynkowy na książki wydawnictwa wzrósł o kilkadziesiąt procent – przyznaje Marcin Garliński, prezes Muzy. – Dlatego zakładamy, że po okresie wakacyjnym sytuacja na rynku wróci do normy. Sieci spłycają półki, próbując zwiększyć efektywność obrotu. Taka sytuacja nie może jednak trwać długo – dodaje.
 
Szef Muzy nie chce deklarować, jakie wyniki spółka może osiągnąć w tym roku. – To, czy uda nam się odrobić ostatnie miesiące, w dużej mierze zależy od oferty – przyznaje Garliński. – Na drugie półrocze przygotowaliśmy ciekawe pozycje. Jesteśmy też przygotowani do obsłużenia sprzedaży większej niż przed rokiem – zapewnia. Zwraca uwagę na to, że w 2008 r. ponad 40 proc. przychodów Muza osiągnęła w IV kwartale. Dobra końcówka roku może mieć zatem znaczny wpływ na wyniki. Firma w dalszym ciągu nie podjęła decyzji w sprawie przejęcia reszty udziałów Wilgi. Obecnie ma 50 proc. udziałów wydawnictwa dziecięcego, pozostałe należą do kontrolowanej przez Jana Wojniłkę spółki Gottan. – Na kolejnych posiedzeniach zarządu będziemy zapewne poruszać tę kwestię. Nie chcę spekulować, kiedy uda nam się zrealizować transakcję – mówi Garliński.
 
– Zakup chcemy sfinansować ze środków własnych. Ciężko jest nam jednak cokolwiek dokładniej planować, gdyż sytuacja na rynku zamówień spowodowała mniejszą możliwość precyzyjnego projektowania naszych przepływów pieniężnych – wyjaśnia.”
(artykuł można znaleźć w serwisie
 
 
Grupa MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Jest spółką akcyjną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku. Wydawnictwo prowadzi własny Klub Czytelników i księgarnię internetową. Bierze udział w krajowych i zagranicznych targach książki. Wydaje książki licencyjne oraz opracowuje własne książki i projekty wydawnicze. Pod koniec 2006 roku Muza przejęła 50% udziałów w wydawnictwie Wilga.
 
W 2008 roku Grupa Muza zanotowała 15% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które ukształtowały się na poziomie 40,99 mln zł.
 
 
 
Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.