Była prawniczka Michaela Jacksona opowiada o swoich zmaganiach z psychozą maniakalno-depresyjną

Była prawniczka Michaela Jacksona opowiada o swoich zmaganiach z psychozą maniakalno-depresyjną
Była prawniczka Michaela Jacksona opowiada o swoich zmaganiach
z psychozą maniakalno-depresyjną.

Nakładem wydawnictwa Videograf II ukazała się książka Terri Cheney: Na huśtawce emocji. Moje zmagania z chorobą dwubiegunową.

W tej wstrząsającej, a zarazem pełnej nadziei opowieści, Terri Cheney – prawniczka  reprezentująca m.in. Michaela Jacksona i Quincy Jonesa,  przedstawia objawy i skutki niszczycielskiej choroby, która omal jej nie zabiła.
Borykając się na przemian z czarnymi głębinami depresji i beztroskimi wyżynami manii, autorka doświadczyła ekstremalnych emocji i przeżyć. W swojej książce opowiada
o wielokrotnych próbach samobójczych, stanach  bliskich śmierci, nocach w więzieniu, niekontrolowanych  ekscesach seksualnych, problemach w pracy i zniszczonych przez chorobę przyjaźniach. Pokazuje swoją walkę o zachowanie równowagi psychicznej – kolejne cudowne leki, ucieczka w alkohol, terapie u psychologów, a wreszcie ratujące życie elektrowstrząsy.

Terri Cheney porzuciła w końcu pracę w dużej kancelarii prawnej i obecnie zajmuje się ludźmi  chorymi psychicznie. Jej książka przez ponad miesiąc utrzymywała się na czołowych miejscach listy bestsellerów New York Timesa, a prawa do przekładu zostały sprzedane do  10 krajów. Prawa do stworzenia serialu na podstawie książki zakupiła telewizja HBO.

Kategorie: Literatura

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.