„Historia Bizancjum” w Wydawnictwie UJ

„Historia Bizancjum” w Wydawnictwie UJ
„Historia Bizancjum” w Wydawnictwie UJ


Cesarstwo Bizantyjskie to jedna z najżywotniejszych i najważniejszych kultur zachodniej cywilizacji. Państwo to, mimo iż stanowiło pomost między światem starożytnym a nowożytnością, jest poznane w daleko mniejszym zakresie niż większość innych kultur średniowiecza.

Wydawnictwo UJ z przyjemnością prezentuje nowość w serii wydawniczej HISTORIAI

Timothy E. Gregory

HISTORIA BIZANCJUM

 

 
 
Książka opisuje Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego od nastania epoki Konstantyna Wielkiego w 306 r. n.e. do upadku Konstantynopola w 1453 roku. Bizancjum ukazane jest jako żywotne społeczeństwo, mające doniosłe znaczenie per se, lecz także służące za pomost między Wschodem a Zachodem, społeczeństwem starożytnym a nowoczesnym.
Osią narracyjną Historii Bizancjum jest chronologicznie ujęta historia polityczna cesarstwa. Przeciwwagą dla polityki są rozważania o życiu społecznym i gospodarczym oraz bogatej kulturze Bizancjum. Tekst ilustrują liczne fotografie dzieł sztuki, architektury i powszechnie używanych narzędzi. Książka opiera się na aktualnym stanie wiedzy naukowej i omawia najważniejsze zagadnienia historiograficzne związane z poszczególnymi okresami. Jednocześnie napisana jest przejrzystą prozą narracyjną, co czyni tę fascynującą epokę dziejów przystępną dla szerokiego kręgu czytelników.

Timothy E. Gregory jest profesorem historii Bizancjum na Uniwersytecie Stanowym Ohio, gdzie pełni także funkcję profesora kontraktowego antropologii. Prowadził badania archeologiczne w Grecji i na Cyprze oraz pełni funkcję kierownika projektu Ohio State University – Excavations at Isthmia.

Książka została objęta patronatem medialnym przez TVP HISTORIA

WIĘCEJ NA WWW.WUJ.PL

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.