Wspaniała opowieść Tolkiena

Wspaniała opowieść Tolkiena
Wspaniała opowieść Tolkiena – Władca Pierścieni w jednym woluminie

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa ukazała się edycja Władcy Pierścieni w jednym woluminie.
Ta uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, znalazła drogę do serc czytelników na całym świecie, również w Polsce.


Bractwo Pierścienia

Pierwsza część słynnego cyklu Tolkiena Władca Pierścieni. Osadzona, jak i pozostałe, w niezwykle oryginalnym świecie, utworzonym dzięki bogactwu i sile wyobraźni autora. Świat tej powieści wciąga i fascynuje, urzeka fikcyjną rzeczywistością, ze stworzoną na jej użytek geografią, historią, kulturą i mitologią.

Dwie wieże
Część druga słynnego cyklu Władca Pierścieni, obecnie już powieści kultowej, czytanej przez ludzi wszystkich pokoleń. Opowiada o niesamowitych przygodach członków Bractwa Pierścienia po jego rozpadzie, a kończy się wraz z nastaniem Wielkiej Ciemności i wybuchem Wojny o Pierścień, która będzie tematem trzeciej i ostatniej części.

Powrót króla
Trzecia część cyklu, którego wyimaginowany świat zmagań sił światła z siłami ciemności znalazł drogę do serc czytelników na całej bez mała ziemskiej planecie, w tym również w Polsce. W tej części, ostatniej z cyklu, autor opowiada o całkowicie odmiennych strategiach Gandalfa i Saurona, których starcie doprowadzi do ostatecznego rozstrzygnięciai końca wielkiej Ciemności. A przedtem jeszcze – z epickim rozmachem opowiedziane koleje wojny na Zachodzie.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.