Skargi na Empik i Matras, wniosek o usunięcie nielegalnych treści z internetu

Skargi na Empik i Matras, wniosek o usunięcie nielegalnych treści z internetu
 
Posiedzenie Rady Polskiej Izby Książki w dniu 18 czerwca 2008
  • Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PIK w październiku
  • Sukces organizacyjny Walnego Zgromadzenia Europejskich Wydawców
  • Skargi na Empik i Matras, wniosek o usunięcie nielegalnych treści z internetu
  • Przyjęcie nowych członków

Podczas posiedzenia Rady PIK 18 czerwca, któremu przewodniczył Piotr Marciuszk, prezes PIK, podsumowano obrady Walnego Zgromadzenia PIK, jakie odbyło się 28 maja w Warszawie.

 
W związku z podjętymi wówczas ustaleniami Rada PIK przyjęła uchwalę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków PIK w dniu 23 października 2008 roku w Krakowie, podczas targów Książki w Krakowie. Głównym punktem obrad NWZ
 
PIK będzie sprawa zmiany zasad ustalania składek członkowskich.
Piotr Marciszuk, prezes PIK, złożył sprawozdanie z obrad Walnego Zgromadzenia Europejskiej Federacji Wydawców (FEP), jakie odbyło się w Warszawie w dniach 12-15 czerwca, a jego organizatorem była Polska Izba Książki. Po raz pierwszy członkowie władz FEP obradowali w Polsce, mieli też w ramach programu towarzyszącego okazję do zwiedzenia Warszawy i Krakowa. Ich ocena strony organizacyjnej przygotowanej przez PIK była bardzo wysoka. Rada PIK wyraziła podziękowanie wydawnictwom Reader’s Digest, WSiP S.A. i Bellona za udzielnie wsparcia finansowego dla tego przedsięwzięcia, dzięki czemu można było zrealizować wszystkie punkty planowanego programu.
 
Na wniosek członków PIK w sprawie niekorzystnych dla wydawców działań firm Empik i Matras postanowiono, że Rada zaproponuje upoważnionym przedstawicielom obu firm udział w posiedzeniach Rady w celu wyjaśnienia otrzymanych skarg.
Postanowiono również na wniosek Sekcji Wydawców Książek Audio o skierowaniu żądań do właścicieli serwisów internetowych o usuniecie nielegalnie udostępnianych treści chronionych prawem.
 
Rada PIK przyjęła w poczet członków Izby następujące firmy: Międzynarodowe Targi Katowickie, drukarnię LCL S.A. z Łodzi, wydawnictwo Edgard z Warszawy i Dom Wydawniczy Medium również z Warszawy. Rada PIK postanowiła objąć patronatem honorowym projekt „Mama, Tata & Myself? Promocja dziecięcej i młodzieżowej literatury polskiej wśród polskiej emigracji w Irlandii i Wielkiej Brytanii” organizowana przez Fundację Akademia Młodych. 
Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.