Spotkanie z Izabelą Degórską

Spotkanie z Izabelą Degórską
Spotkanie z Izabelą Degórską,
autorką Najwyższej pory na miłość

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz EMPiK Szczecin Galaxy serdecznie zapraszają na spotkanie z Izabelą Degórską, które odbędzie się już 20 czerwca o godzinie 17:00 w szczecińskim EMPiK-u (Centrum Handlowe Galaxy, Al. Wyzwolenia 18).
Spotkanie poprowadzi Mateusz Kostrzyński.
Autorka zaprezentuje krótki filmik, przedstawiający miejsca Szczecina, w których odbywa się akcja Najwyższej pory na miłość.

           

Izabela Degórska urodziła się w zeszłym wieku w Szczecinie i mieszka tam do dziś. Od blisko dekady realizuje reportaże telewizyjne jako niezależna dziennikarka. Współpracowała z Polskim Radiem Szczecin, autorka filmu dokumentalnego Azyl dla ptaków. Dramatopisarka, autorka opowiadań i bajek, zwłaszcza niezwykle szczęśliwej Bajki o szczęściu, która od 2002 roku jest w repertuarze wielu teatrów (prapremiera na scenie szczecińskiej „Pleciugi”). Laureatka konkursów na sztukę teatralną, komedie i scenariusze.

Najwyższa pora na miłość to jej debiut powieściowy. Jego akcję z premedytacją umieściła w Szczecinie, bo uważa, że warto pisać o rodzinnym mieście. Szczecinianie bez trudu mogą poruszać się z bohaterami po znajomych sobie okolicach oraz niedalekich Międzyzdrojach i Ińsku.
Prywatnie mężatka i matka dwojga nastolatków zadekowana w zielonym Dąbiu.
Swoje teksty oraz informacje o ich wykorzystaniu na bieżąco prezentuje na stronie internetowej www.degorska.art.pl.

Najwyższa pora na miłość

Trzy kobiety i trzy miłosne historie.

Ania Kujawiak, nieutulona w żalu wdowa i samotna matka, pragnie zostawić za sobą smutną przeszłość i znaleźć faceta. Pomoże jej w tym szwagierka, entuzjastka feng shui, tarota, wahadlarstwa i wszystkiego co dziwne i tajemne.
Czy to odrobina magii, czy raczej zbieg okoliczności sprawiają, że na drodze Ani stają dwaj mężczyźni: Krzysiu Strączek, jej szkolna miłość, a dziś wzięty aktor serialowy, i Mateusz Kośmider – amant zabójczo przystojny, ale o tajemniczej przeszłości i bliżej nieokreślonej orientacji…
W tym samym czasie perypetie miłosne przeżywają także córka Ani – dziesięcioletnia Marysia zakochana po uszy w koledze z klasy oraz matka naszej bohaterki. Stateczna dama przed sześćdziesiątką jest pełna rozterek, czy wypada jej w tym wieku kochać i, o zgrozo!, być kochaną.
Co jest większym bagażem – wiek, ponura przeszłość, czy może nieujarzmione hormony? I kiedy jest najwyższa pora na miłość?

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.