Pojedź na Expo 2008 z przewodnikami Pascala

Pojedź na Expo 2008 z przewodnikami Pascala
POJEDŹ NA EXPO 2008 Z PRZEWODNIKAMI PASCALA
W najbliższą sobotę, 14 czerwca, w Saragossie rozpoczyna się światowa wystawa EXPO 2008. Ideą przewodnią wystawy jest „Woda – a zrównoważony rozwój”, maskotką zaś stylizowana kropla wody o nazwie Fluvi. Zwiedzając pawilony EXPO warto wygospodarować czas na inne atrakcje oferowane przez samo miasto jak i region Aragonia. Pomysły na zwiedzanie dostarczą przewodniki Pascala.
 

Saragossę możemy zwiedzać śladami bohaterów powieści Stefana Żeromskiego „Popioły”. Najważniejsze zabytki – mury rzymskie, bazylika i katedra – znajdują się przy promenadzie Paseo Echegaray y Caballero biegnącą wzdłuż rzeki Ebro. Warto zwiedzić Aljaferia – siedzibę muzułmańskich królów Saragossy,  bazylikę Nuestra Senora del Pilar czy Museo Pilarista. Pascal pozwala na odkrycie miejsc wyjątkowych, poza głównymi trasami turystycznymi.

Wybierający się do Hiszpanii mają do dyspozycji bogatą ofertę przewodników dopasowanych do rodzaju podróży i przyzwyczajeń czytelniczych. Dla miłośników samodzielnego ustalania wszystkich szczegółów wyjazdu najbardziej odpowiednią propozycją będzie „Hiszpania – przewodnik praktyczny” zawierający najobszerniejszy zbiór informacji o kraju. Osoby wybierające się z biurem podróży mogą zdecydować się na przewodnik z serii ilustrowanej, w którym oprócz informacji o turystycznych znajdziemy mnóstwo świetnych jakościowo ilustracji pomagających przekazać wrażenia z wyjazdu znajomym.

Ci, którzy zdecydują się na podróżowanie samochodem po Hiszpanii powinni przed wyjazdem zaopatrzyć się przewodnik w serii Baedeker z dołączoną mapą drogową. Przewodniki z tej serii od 150 lat są symbolem solidności i wiarygodności w dziedzinie literatury turystycznej. Stanowią doskonałe kompendium wiedzy na temat opisywanego kraju, regionu czy miast. Największe atrakcje turystyczne przedstawione zostały na trójwymiarowych ilustracjach, które ułatwiają zwiedzanie i orientacje w obiektach. Dodatkowa plastikowa okładka zwiększa trwałość przewodnika.

Po powrocie z Hiszpanii warto sięgnąć po przewodnik kulinarny Pascala. Ta pozycja to alfabet kulinarny oprowadzający ze smakiem po najważniejszych potrawach z różnych regionów Hiszpanii. Prezentowane przepisy wskazują na zamienniki składników, które umożliwią rozkoszowanie się południową kuchnią w Polsce.

Przewodnik daje obycie, pewność, poczucie bezpieczeństwa, umożliwia nawiązanie kontaktu z mieszkańcami, pozwala uniknąć kłopotów wynikających z nieznajomości zwyczajów, zasad religijnych, historii. Ułatwia życie w podróży.

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.