Kolejna podróż słynnej Blondynki

Kolejna podróż słynnej Blondynki
Beata Pawlikowska w Londynie
 
 
Znana podróżniczka i pisarka zabiera swoich czytelników na kolejną wyprawę – tym razem jest to również podróż sentymentalna, podczas której Beata Pawlikowska wraca do stolicy Anglii i wspomina zarówno piękne chwile swojego życia, jak i te trudniejsze.
 
„Blondynka w Londynie” ukazała się  nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Beata Pawlikowska, będąc młodą dziewczyną, przyjechała z komunistycznej Polski do Londynu. Pracowała wówczas jako nielegalna sprzątaczka w hotelu dla bezdomnych. Ciężka i niewdzięczna praca sprawiała, że czuła się jak samotny i zakompleksiony Kopciuszek w kraju lepszych ludzi.
 
Dwadzieścia lat później – w lipcu 2012 roku –  autorka wróciła do Londynu. Już jako uznana podróżniczka przybyła na specjalne zaproszenie Komitetu Igrzysk Olimpijskich. Dostała złotą pochodnię, oficjalny biały strój i na oczach całego świata pobiegła w sztafecie z ogniem olimpijskim. Ten triumfalny powrót do stolicy Anglii był symbolem tego, jak bardzo może
zmienić się nasze życie, jeśli tylko potrafimy uwierzyć we własne możliwości.
 
Beata Pawlikowska w swojej najnowszej książce zabiera czytelników w podróż w czasie i przestrzeni. Zaprasza ich na angielskie śniadanie i na Igrzyska Olimpijskie. Wspomina jedne z najtrudniejszych chwil swojego życia i udowadnia, że „Kopciuszek” – to tylko stan umysłu. Równie dobrze można stać się Jamesem Bondem.
 
Nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazały się następujące książki o podróżach Beaty Pawlikowskiej: „Blondynka na Czarnym Lądzie”, „Blondynka na Kubie”, „Blondynka śpiewa w Ukajali”, „Blondynka Tao”, „Blondynka u szamana”, „Blondynka w Australii”, „Blondynka w Chinach”, „Blondynka w dżungli”, „Blondynka wśród łowców tęczy”.
 
O autorce:
Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.
 
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.