“26 maratonów. Moje życie w biegu” – wydawnictwo Studio Emka poleca

Przegląd


26 maratonów. Moje życie w biegu
Keflezighi Meb , Douglas Scott

 

Ilość stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135×210 mm
ISBN: 978-83-66142-38-1
Data wydania: 8.06.2020 r.
49,90 zł
Książka dostępna od 8.06.2020 r.

 

studioemka.com.pl

 

“26 maratonów” to książka, która prezentuje z bliska wzloty i upadki towarzyszące zawodnikom startującym w maratonach i uczy nas, jak zachowywać się w obliczu takich wydarzeń. Meb pokazuje, że mierzenie się z doświadczeniami napotykanymi na trasach maratonów pomaga nam lepiej radzić sobie w życiu.

Eliud Kipchoge
rekordzista świata na dystansie maratońskim i złoty medalista igrzysk olimpijskich z 2016 r.

Dzieło Meba, “26 maratonów”, przypomina skrzynię pełną skarbów, przy czym klejnotami są tutaj inspirujące opowieści, dzięki którym mamy okazję przyjrzeć się z bliska radościom oraz niepowodzeniom, które towarzyszą ludziom uprawiającym wyczynowo bieganie. Zawarte w tym tekście sugestie dotyczące treningu, radzenia sobie z kontuzjami i pokonywania trudności przydadzą się każdemu. To niezwykle wartościowy tekst!

Shalane Flanagan
zwyciężczyni Maratonu Nowojorskiego rozegranego w 2017 r.

Ta książka jest podarunkiem od Meba. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Pod wpływem lektury pojawiały się kolejne wspomnienia, a niezwykle żywe opisy sprawiały, że pokonywałam te wszystkie dystanse razem z nim. Nieważne, czy po tę książkę sięgnie początkujący biegacz czy doświadczony zawodnik – to dzieło zainspiruje go do „biegu po zwycięstwo”, zarówno w trakcie rywalizacji z innymi biegaczami, jak i we wszystkich innych sytuacjach życiowych.

Mary Wittenberg
b. dyrektor generalna New York Road Runners, dyrektor generalna Virgin Sport

Obserwowałem, jak Meb buduje niesamowitą karierę w biegach długodystansowych, startując w kolejnych maratonach. Ta książka to niezwykły opis każdego wyścigu z jego udziałem, a także prezentacja wynikających z tej rywalizacji wartościowych wniosków dotyczących tak biegania, jak i drogi życiowej każdego z nas.

John Legere
dyrektor generalny T-Mobile

***

Czterokrotny olimpijczyk dzieli się doświadczeniami, które zdobył i przeżył w trakcie swojej niebywałej kariery maratończyka.

Meb (Mebrahtom) Keflezighi, biegacz amerykański pochodzący z Erytrei, po odniesieniu wielu sukcesów w dystansie na 10 000 m postanowił spróbować swych sił w maratonach. I poszło mu dobrze – zdobył m.in. srebrny medal olimpijski w Atenach, wygrał prestiżowe biegi w Nowym Jorku i Bostonie.

Relacja o przygotowaniach oraz towarzyszących im rozważaniach o strategii kariery sportowej służy jako pretekst do formułowania ogólniejszych myśli o karierze maratończyka.

Ostatni bieg maratoński w karierze Meba był zarazem jego 26. startem na tym dystansie; każdy z tych wyścigów dostarczył mu wielu niezapomnianych wyzwań, wrażeń oraz przeżyć i stał się prawdziwą lekcją życia oraz tematem fascynującej opowieści.

Bo w tej książce bieganie staje się metaforą życia, które też wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz taktyki na co dzień.

Lektura “26 maratonów” daje wgląd w poważne przemyślenia Meba na temat rodziny, tożsamości i wiary, pozwala także poznać i przyswoić sobie cenne wskazówki dotyczące treningów oraz żywienia. Biegacze na wszystkich poziomach zaawansowania mogą zaczerpnąć z jego doświadczeń coś dla siebie. Ta książka – stanowiąca zarówno źródło inspiracji, jak i zbiór praktycznych porad – daje możliwość przyjrzenia się z bliska przeżyciom i dokonaniom jednego z najwybitniejszych żyjących biegaczy.

O autorach:

Meb (Mebrahtom) Keflezighi urodził się w Erytrei, lecz w 1987 roku przeniósł się z rodziną do Stanów Zjednoczonych, uciekając przed wojną między jego rodzinnym krajem a Etiopią. W 1998 roku przyjął obywatelstwo amerykańskie; w tym samym roku został też wyczynowym biegaczem, a w kolejnym roku ukończył studia na UCLA. Jest założycielem MEB Foundation – instytucji finansującej programy związane z promowaniem wśród dzieci aktywności fizycznej i innych pozytywnych wyborów dotyczących stylu życia.
Meb zakończył zawodową karierę w 2017 roku. Pozostaje niezwykle aktywnym członkiem społeczności związanej z bieganiem; występuje też jako prelegent i ambasador marki Skechers. Mieszka w San Diego w stanie Kalifornia z żoną Yordanos i trzema córkami – Sarą, Fiyori i Yohaną.

Scott Douglas jest współpracownikiem czasopisma „Runner’s World”. Jest też autorem lub współautorem kilku książek na temat biegania, w tym Meb for Mortals, Running Is My Therapy i Advanced Marathoning. Scott mieszka w South Portland w stanie Maine.

 

 

 

Tagi: Studio Emka