Zielona Sowa – podsumowanie roku 2007

Zielona Sowa – podsumowanie roku 2007
Wydawnictwo Zielona Sowa działa na rynku wydawniczym od 1995 roku. Rozpoczynało swą działalność od edycji „Dzieł zebranych” Jamesa Joyce’a pod osobistą pieczą znanego tłumacza Macieja Słomczyńskiego.

Dziś, po 12 latach obecności na rynku wydawniczym, oficyna oferuje swoim czytelnikom klasykę literatury pięknej, współczesną prozę i poezję polską, wielkie dzieła filozoficzne, książki dziecięce oraz młodzieżowe. Jest wydawcą słowników i rozmówek językowych, publikacji edukacyjnych i poradników. Na uwagę zasługuje także bogaty zestaw encyklopedii, leksykonów i słowników opracowanych przez naukowców z najlepszych polskich ośrodków akademickich.

W ofercie Wydawnictwa znajduje się pismo literacko-artystyczne „Studium”, wpływowy dwumiesięcznik prezentujący najnowsze nurty w rodzimej poezji i prozie. Związana ze „Studium” seria książkowa obejmuje ponad 80 tomów najnowszej literatury polskiej. Oficyna zatrudnia 51 osób.

 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były publikacje z sektora literatury dla dzieci i młodzieży oraz słowniki i pomoce edukacyjne. 
 
W 2007 roku Wydawnictwo Zielona Sowa zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie 16,4 mln zł., co daje 4,8% spadek w stosunku do roku 2006. Łącznie sprzedano 2,3 mln egzemplarzy książek.
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 514 tytułów, w tym 162 nowości.
 
W 2008 roku Zielona Sowa planuje wydanie 600 tytułów, w tym 170 nowości. 
Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.