Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się 10. WTK

Blisko 800 wystawców z 27 krajów, ponad 1030 twórców, 1500 wydarzeń – tak  zapowiada się jubileuszowa edycja Targów, największego międzynarodowego wydarzenia tej branży w Polsce.

Dla miłośników książek i czytania będzie to jedyna w roku okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Podczas czterech majowych dni z czytelnikami spotka się ponad 1030 twórców. Na odwiedzających czekać będzie też bogata oferta programowa  – ok. 1500 wydarzeń: festiwali, konferencji, spotkań, debat, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.

Pełny program>

Lista wystawców>

Warszawskie Tragi Książki to spotkania z autorami, ilustratorami, tłumaczami i ludźmi świata kultury, program Rumunii – Gościa Honorowego, ponad 300 wydarzeń dla dzieci i młodzieży, Festiwal Kryminalna Warszawa, Warszawski Festiwal Popkultury Meet Point ze strefą fantastyki, gamingu i popkultury azjatyckiej, strefa kultury górskiej, Festiwal Komiksowa Warszawa, Dzień Reportażu, program warszawski „Zaczytana Warszawa”, strefa popularnonaukowa i Targi Książki Akademickiej ACADEMIA, bogaty program wydarzeń dla profesjonalistów, ogłoszenia nominacji i laureatów nagród literackich i branżowych.

10 gwiazd na 10. edycję Warszawskich Targów Książki

W tym roku na targową publiczność czeka wyjątkowa niespodzianka – jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z najbardziej popularnymi i nagradzanym autorami ostatnich 10 lat.

Najważniejszymi gośćmi Warszawskich Targów Książki będą: noblistka Swietłana Aleksijewicz, ceniony przez czytelników i krytyków Wiesław Myśliwski, uznani reporterzy Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader, prozaik Eustachy Rylski, najpopularniejsza autorka powieści obyczajowych Katarzyna Grochola, pisarka i felietonistka Sylwia Chutnik, twórca powieści fantastycznych Andrzej Pilipiuk oraz mistrzowie kryminału Zygmunt Miłoszewski i Marek Krajewski.

Spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę, a poprowadzą je Jerzy Kisielewski i Szymon Kloska.

Program>

 

(info pras.WTK)

Kategorie: Targi krajowe