Sztuka komunikacji

Sztuka komunikacji
Sztuka… komunikacji
Sztuka komunikacji to jedna z podstawowych umiejętności we współczesnym świecie. Niezbędna w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nowa seria publikacji Wydawnictwa Szkolnego PWN pomoże w ich rozwinięciu.
 
 
 
Sztuka mówienia – poradnik praktyczny
Autor: Michał Kuziak
 
Sprzeczka o budżet domowy, przemówienie na wiecu, rozmowa z przyszłym pracodawcą, egzamin ustny przed komisją czy też składanie życzeń urodzinowych –  to tylko nieliczne sytuacje, w których każdy z nas, wcześniej czy później, z pewnością się znajdzie. Warto więc poćwiczyć sztukę mówienia, aby nasi słuchacze nie tylko wysłuchali nas do końca, ale także… dobrze zrozumieli. 
 
 
 
Sztuka pisania po polsku – poradnik praktyczny
Autorzy: Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński
 

Życie codzienne wymaga od nas znajomości licznych rodzajów wypowiedzi pisemnych. Niniejsza publikacja uczy, jak napisać dobre cv, jak skonstruowane są listy prywatne, a jak urzędowe, podpowiada, czym charakteryzuje się recenzja, protokół, sprawozdanie, zaproszenie, pomaga także w napisaniu większych form, jak np. pracy licencjackiej czy magisterskiej. Dobrze o tym wiedzieć, bowiem umiejętność konstruowania większości form pisemnych przydaje się nie tylko w latach szkolnych. 

 
 
 
Sztuka pisania po angielsku – poradnik praktyczny
Autorzy: Ewa Kołodziejczyk
 
Podczas współpracy z obcokrajowcami, podczas nauki lub pracy  za granicą czy też w kontaktach z zagranicznymi przyjaciółmi mogą się przydać różne rodzaje formy wypowiedzi pisemnych, w  tym korespondencja prywatna i zawodowa, pisanie artykułu czy recenzji,  formy korespondencji elektronicznej. Niniejsza publikacja może też służyć jako pomoc dydaktyczna, bowiem przedstawia koncepcje i wzory prac pisemnych oraz propozycje poleceń i ćwiczeń językowych.

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.