Studio EMKA poleca książkę Randi Zuckerberg – Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci

Przegląd

Szanowni Czytelnicy,

 

Są książki, których nie wolno nie przeczytać. I są książki wydane nieraz za wcześnie. Oto jedna z nich – „Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci”. Poznaj jej autorkę Randi Zuckerberg, kobietę niezwykłą. Absolwentka Uniwersytetu Harvarda. Współzałożycielka, wraz z bratem Markiem i paroma innymi geekami internetowymi, legendarnego dziś Facebooka i jego była dyrektorka marketingu. Kreatorka nowego stylu życia. Nominowana do nagrody Emmy, a jej nazwisko umieszczono na 16-tym miejscu rankingu „50 Digital Power Players” czasopisma Hollywood Reporter.

„Dot.s(com)plikowane” to bardzo aktualna, nieoceniona i zajmująca książka. Znakomicie pomaga zrozumieć media społecznościowe i nowe technologie oraz to, jak zmieniają i wzbogacają w informacje nasze życie w sieci i poza nią.

Ujawnia, jak przetrwać w jednym kawałku życie w sieci – od usuwania, z klasą, byłych znajomych ze swojej listy i potęgi crowdsourcingu po zagrożenia wynikające z oznaczania znajomych na zdjęciach. A także jak istotnym jest uczyć nasze dzieci bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

  1. Zuckerberg zwraca uwagę na możliwości i przeszkody, a także problemy i sposoby ich rozwiązywania w nowej rzeczywistości internetowej. Formułuje zasady, konieczne do ogarnięcia i uporządkowania chaosu w naszym połączonym, skomplikowanym, ulegającym ciągłym zawirowaniom życiu w sieci.

Dziś ta książka nabiera wyjątkowego znaczenia, i to z różnych względów. Gorąco, z całą odpowiedzialnością, tę książkę pragniemy Państwu  polecić.

Książka dostępna w dobrych księgarniach oraz na stronie wydawnictwa:

http://www.studioemka.com.pl

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Studio Emka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.