Mark Gimenez „Kolor prawa”

Mark Gimenez „Kolor prawa”
Mark Gimenez
„Kolor prawa”

„Kolor prawa to nie tylko wciągający thriller. To również ostra krytyka systemu prawnego i elity teksańskich milionerów, to zgrabnie poprowadzona fabuła. Duże pieniądze, polityczne intrygi, seksowne żony i piękne nieletnie – oto bolesna, choć prawdziwa, rzeczywistość wielkiego miasta”.

                                                                                                                      Washington Post

Morderstwo Clarka McCalla wstrząsa opinią publiczną i stawia jego ojca, kandydata do Białego Domu, w dosyć niekorzystnym świetle, zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że McCall został zamordowany przez czarnoskórą prostytutkę w trakcie imprezy pełnej alkoholu, narkotyków i przygodnego seksu.

Scott Fenney, młody i ambitny prawnik, ciężko zapracował na to, by zostać wreszcie wspólnikiem w elitarnej kancelarii prawniczej w Dallas. Kiedy otrzymuje z urzędu obronę czarnoskórej prostytutki – Showandy Jones, nie przypuszcza, jak bardzo sprawa ta skomplikuje mu życie. Dopiero, gdy podczas procesu pojawią się kolejne naciski, zacznie się zastanawiać, komu tak naprawdę zależy, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego. Czy w imię sprawiedliwości Fenney będzie w stanie położyć na szali wszystko to, o co tak długo walczył?

Wartka akcja, potoczysta narracja, trudne tematy i niecodzienne wybory
– wszystko to sprawiło, że powieść Gimeneza całymi tygodniami okupowała listy bestsellerów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Anglii, Irlandii oraz Australii.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.