Dbaj o swoją polszczyznę ze słownikami Wydawnictwa Langenscheidt

Dbaj o swoją polszczyznę ze słownikami Wydawnictwa Langenscheidt
Dbaj o swoją polszczyznę ze słownikami Wydawnictwa Langenscheidt!
Dwa nowe słowniki – Podręczny słownik poprawnej polszczyzny i Popularny słownik poprawnej polszczyzny już w sprzedaży!

Potknięcia językowe zdarzają się każdemu. Mówimy i piszemy szybko, chcemy przekazać jak najwięcej treści w jak najkrótszej formie. Czasami, skoncentrowani na tym, co mówimy, nie zwracamy uwagi na to, jakim językiem się posługujemy. Często nie wiemy po prostu, że z przyzwyczajenia używamy form uznanych za błędne…

Dla wszystkich, którym zależy na tym, aby ich polszczyzna była zawsze piękna, poprawna i elegancka, Wydawnictwo Langenscheidt przygotowało w listopadzie dwie nowości z serii słowników podręcznych i słowników popularnych.


Podręczny słownik poprawnej polszczyzny
autorstwa Magdaleny Dużyńskiej-Markowskiej i Popularny słownik poprawnej polszczyzny autorstwa profesora Andrzeja Markowskiego to wyjątkowo przystępne publikacje, które pomogą rozstrzygnąć najbardziej skomplikowane dylematy językowe!

Czytelnik znajdzie tu nie tylko tysiące wyrazów wraz z trudniejszymi formami ich odmiany, ale także praktyczne komentarze doświadczonych językoznawców i ostrzeżenia przed niewłaściwym rozumieniem albo błędnym użyciem słów – zwłaszcza tych najnowszych, obecnych w polszczyźnie zaledwie od kilku lat. Autorzy wskazują wyrazy nadużywane i przestarzałe, a w wielu wypadkach podają zapis poprawnej wymowy kłopotliwych słów.

Dzięki przejrzystej budowie artykułów hasłowych, w których zastosowano minimum terminologii językoznawczej, słowniki poprawnej polszczyzny wydawnictwa Langenscheidt stanowią doskonałą pomoc dla każdego – od uczniów i studentów po osoby zawodowo zajmujące się pisaniem!

www.langnescheidt,pl – 15% rabatu

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.