Impuls logopedią stoi!

Przegląd

Każda z nowości, a także liczne wznowienia cieszą się niesłabnącą popularnością, znikając z naszych półek niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki… Jednak nasze propozycje logopedyczne to nie tylko cieszące się olbrzymim uznaniem Materiały wyrazowo-obrazkowe…, ale i seria publikacji poświęconych zjawisku mutyzmu wybiórczego; po sukcesie Mutyzmu wybiórczego Marii Bystrzanowskiej przyszła kolej na Mutyzm wybiórczy w praktyce pedagogicznej pod red. Joanny Bali, Moniki Cabały, Klaudii Giese-Szczapy, Anety Kiepeli-Koperek, Jadwigi Miękini-Pindur, Iwony Młynarskiej Alicji Pilch, Sylwii Szczęśniak i Katarzyny Szyszki. Książka ta, wydana pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i rekomendowana przez Polski Związek Logopedów, opisuje techniki i metody pracy z dziećmi dotkniętymi owym zaburzeniem, tak by w rezultacie każde potrzebujące dziecko otrzymało „terapię szytą na miarę”. Autorki w kolejnych rozdziałach poświęcają uwagę pacjentom na różnych etapach rozwoju: dwuletniej dziewczynce, przedszkolakom i uczniom. Książeczka zwieńczona jest bajką terapeutyczną, autorstwa Klaudii Giese-Szczapy. Zapraszamy!


W jesiennej ofercie Impulsu znajdzie się kilka pozycji przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych czytelników. Magdalena Dawidziuk-Stach, pisząc Wierszowane zawody, chciała zachęcić dzieci do rozwijania zainteresowań i wrodzonych predyspozycji – tak oto powstał zbiór dwunastu rymowanek, wierszowanych opisów zawodów, w dodatku pięknie ilustrowanych przez Agatę Fuks i Joannę Szybist. Wśród wybranych zawodów czytelnik znajdzie nie tylko te tradycyjne, jak nauczyciel czy fryzjer, ale i profesje absolutnie współczesne, naznaczone piętnem naszych czasów – informatyka, ekonomistę i… doradcę zawodowego. Książka to zbiór dwunastu pięknie zilustrowanych opisów zawodów. Adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Napisana w sposób przystępny dla młodego czytelnika, motywuje do rozwijania zainteresowań i predyspozycji.

Dobra zabawa gwarantowana!
Przegryź dyktando jak smaczne mango, woła Marta Bącała-Ślęzak, trzykrotna zdobywczyni I miejsca w kolejnych edycjach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Łódzkie kolorami malowane”. 20 zabawnych dyktand, przyprawionych beztroskim dziecięcym śmiechem, pozwoli najmłodszym bezboleśnie utrwalić zasady polskiej ortografii, obowiązujące na poziomie klas IV–VI szkoły podstawowej. Milusińscy nie znajdą tu sztywnych reguł i nienaturalnie brzmiących zdań, za to przywita ich gromada leśnych i łąkowych zwierzaków, bo przecież –

Dyktando nie musi być wcale przykrym obowiązkiem.

Dyktando może być przyjaźni z ortografią początkiem.

Dyktando nie musi być nudne ani dla ocen paskudne.

Jeśli dobrze się postarasz,

wnet wyniki przyjdą zaraz (…).

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej „Impuls” jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom.

Zapraszamy do Wydawnictwa Impuls!

Kategorie: Edukacja
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.