Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
 • Francuski gigant medialny Lagardere zanotował po 9 miesiącach b.r. 7,1% wzrost przychodów, do poziomu 6,21 mld EUR. Obroty na działalności wydawniczej również wzrosły o ponad 7%, do 1,55 mld EUR. Przypomnijmy, że związane jest to przede wszystkim z przejęciem wydawnictwa Time Warner Book. Konsolidacja nastąpiła 1 kwietnia 2006 roku.
 
 • Fujitsu zaprezentował nowy model elektronicznego papieru. Urządzenie
  służy do przechowywania i wyświetlania tekstu. Dysponuje 4096 kolorami
  i rozdzielczości nawet 768 x 1024. Karta SD o pojemności 4GB wystarczy
  na ok. 5 tys. książek. Dostępne są formaty A4 (8’’) oraz A5 (12’’).
 
 • Kontrowersyjna chińska opowieść „Wolf Totem”, o destrukcyjnym środowisku, duchowej wolności i zagrożeniach współczesnego świata, otrzymała prestiżową nagrodę literacką „Man Asia”. Autorem książki jest emerytowany profesor piszący pod pseudonimem Jiang Rong. Angielskie wydanie publikacji ukaże się w sprzedaży w przyszłym roku.
 
 • Siedziba Wikipedii przenosi się z St. Petersburga na Florydzie do San Francisco. Powodem przeprowadzki ma być bogatszy dostęp do zasobów z uwagi na to, że San Francisco jest uważane za amerykańskie centrum nowych technologii.
 
 • W sieci pojawiły się informacje, że eBay zaczął wykup akcji notowanej na londyńskiej giełdzie firmy QXL Ricardo, właściciela Allegro.pl. Doprowadziło to do 10% wzrostu ceny za udział. QXL Ricardo potwierdza, że otrzymała ofertę przejęcia największego polskiego serwisu aukcyjnego, lecz nie zdradza kto jest kupującym. Czyżby po raz kolejny sprawdziła się zasada, że czasem łatwiej kupić konkurencję niż z nią walczyć? Tym bardziej, że eBay zdecydowanie nie radzi sobie z Allegro w walce o polskich klientów.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.